Co oznacza "rolety na wymiar"? Wyjaśniamy

Co oznacza "rolety na wymiar"? Wyjaśniamy

Zastanawiasz się nad idealnie dopasowaną aranżacją okien? W sprzedaży znajdują się gotowe osłony, jak również grupa produktów klasyfikowanych jako „rolety na wymiar”. Czym tak naprawdę są? Jakie są ich zalety i dlaczego warto rozważyć inwestycję w takie produkty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Dzisiaj rozmiar okien, ich kształt oraz rozmieszczenie bywają dalekie od typowego. Inwestorzy budujący dom, a także deweloperzy coraz chętniej sięgają po rozwiązania pasywne czy duże przeszklenia. Nowoczesne stodoły oraz eleganckie apartamenty muszą oferować jasne wnętrza, a to zapewniają tylko okna i drzwi o imponujących rozmiarach. Chcąc je zaaranżować, trudno będzie znaleźć gotowe osłony. W takiej sytuacji słusznym wyborem jest zakupienie rolety na wymiar.

Rolety na wymiar od dystrybutora

Decydując się na zamówienie rolet, otrzymujesz nie tylko produkt w oczekiwanej jakości, kolorze czy rozmiarze, ale też wsparcie techniczne i merytoryczne. Specjaliści doradzą Ci wybór najlepszego rozwiązania, a po podjęciu decyzji zakupowej i sfinalizowaniu transakcji, wesprą w pracach montażowych. Płacisz więc nie tylko za osłonę okna, ale też profesjonalną obsługę na każdym etapie inwestycji.

Do uzyskania idealnie pasującej osłony potrzebna jest znajomość rozmiaru okna. Samodzielny pomiar zwłaszcza w przypadku systemów HST czy drzwi tarasowych przesuwnych może być problematyczny. Trzeba uwzględnić nie tylko powierzchnię samej szyby, ale też szerokość i długość profili okiennych, aby zaplanować najlepszy system montażowy i obsługowy. Dlatego oferta, która obejmuje także pomiar w wykonaniu ekspertów okazuje się bardzo atrakcyjna dla kupującego.

Rolety na zamówienie – nie chodzi tylko o wymiar

Przy wyborze rolety na wymiar decydujesz nie tylko o jej wielkości, ale też szeregu innych parametrów. Wśród „gotowców” dominują klasyczne jednobarwne rolety materiałowe lub żaluzje z aluminium czy bambusa. Trudniej znaleźć eleganckie rolety rzymskie, z prawdziwego drewna czy dzień noc z dodatkową warstwą blackout. Składając zamówienie bezpośrednio u producenta, definiujesz rodzaj materiału (nieprzezierny, przezierny, blokujący światło, specjalistyczny), jego gramaturę oraz kolor. 

Ważny jest też wybór mechanizmu obsługi, a także sposób montażu. Dla idealnego przylegania do szyby można zdecydować się np. na specjalne wieszaki nakładane na ramę okna czy kasety z bocznymi prowadnicami. Najlepiej, jeśli komponenty są aluminiowe, co gwarantuje ich długoletnią trwałość.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl

Warto zobaczyć