Co warto wiedzieć o wirtualnym biurze?

Co warto wiedzieć o wirtualnym biurze?

​Adres firmy jest potrzebny każdej działalności. Często nie chcemy, aby siedziba firmy była w prywatnym mieszkaniu, a czasami jest to całkiem niemożliwe w przypadku mieszkań na wynajem. Jednak istotne jest, aby korespondencja była łatwo dostępna do odbioru. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z biura wirtualnego. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej. 

Czym jest wirtualne biuro i co oferuje?

Wirtualne biuro jest adresem wirtualnym, który można wpisać w rejestr KRS lub CEiDG jako adres siedziby. Celem tego jest zachowanie prywatności i brak konieczności wynajmowania biura w biurowcu za dużą kwotę. Obecnie wielu przedsiębiorców prowadzi biznes wirtualnie, dlatego jest im potrzebna siedziba jako adres rejestracyjny. Wirtualne biuro oferuje nie tylko wirtualny adres firmy do rejestracji siedziby firmy, ale także obsługę sekretarską poprzez wirtualny sekretariat, sale konferencyjne, możliwość skanowania korespondencji, a także odbiór korespondencji, która trafia pod adres korespondencyjny biura. Biuro wirtualne to lokal, który posiada zaplecze intelektualne i techniczne do oferowania adresu lokalu jako adresu siedziby. Taki lokal wirtualnego biura musi być czynny w godzinach biznesowych oraz posiadać dobrze przygotowany i wyszkolony personel. Siedziba wirtualnego biura powinna także posiadać sale do odbywania spotkań. Wirtualne biuro w Warszawie to idealny wybór w prestiżowej lokalizacji. Więcej informacji na poniższej stronie: wirtualne-biuro-warszawa.com.pl.

Dlaczego nie warto rejestrować firmy we własnym mieszkaniu?

Zarejestrowanie spółki we własnym mieszkaniu wiąże się z konsekwencjami formalnymi i podatkowymi. W takim przypadku musimy zawrzeć umowę najmu części mieszkania ze spółką. Do takiej trzeba wystawiać faktury za wynajem fragmentu mieszkania. Wymagana jest także aktualizacja formularza zgłoszeniowego do podatku od nieruchomości. Część mieszkania będzie użytkowana przez spółkę, co może wiązać się z wyższą stawką podatku od nieruchomości. Adres będzie widoczny w Internecie, co zagraża prywatności naszej rodziny. Ten aspekt należy wziąć pod uwagę, decydując o tym czy warto zdecydować się na wirtualne biura. Istnieje prawdopodobieństwo, iż adres naszego mieszkania z niektórych serwisów www nie zniknie nawet za 10 lat, pomimo likwidacji spółki bądź zmiany adresu siedziby spółki w KRS. Wirtualne biuro Warszawa to prestiżowy adres i najlepszy wybór dla firmy. Wizerunek firmy zależy także od adresu, w której się znajduje, dlatego warto wziąć to pod uwagę.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl