Cyberpunk 2077 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Cyberpunk 2077 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Cyberpunk 2020 to jedna z najpopularniejszych gier fabularnych bez prądu. Zainteresowanie, którym cieszy się trzech dekad na całym świecie sprawiło, że tytuł zainspirował najsłynniejsze polskie studio zajmujące się produkcją gier wideo – CD Project RED. Zespół znany już z sukcesów, jakimi okazała się seria o Wiedźminie już samą wiadomością o tym, że pracuje nad nową grą rozpalił wyobraźnię graczy z całego świata.

 

  1. Cyberpunk 2077. Na czym polega gra?

  2. Cyberpunk 2077. Platformy i wymagania sprzętowe

  3. Cyberpunk 2077. Gdzie można kupić?

 

Oczekiwania okazały się jeszcze większe, kiedy Polacy do wiadomości podali, że przy jej tworzeniu współpracować będą z Keanu Reevesem. Pierwszym terminem premiery Cyberpunk 2077 była połowa kwietnia. Jednak na początku tego roku CD Project RED ogłosiło, że gra ukaże się z półrocznym opóźnieniem. Według aktualnej wersji jej premiera ma się odbyć 17 września 2020. Znając poprzednie dokonania polskiego studia, gracze pokładają w niej duże nadzieje. Co jednak wiemy na jej temat już teraz?

 

Cyberpunk 2077. Na czym polega gra?

Cyberpunk 2077 to gra z gatunku action RPG posiadająca otwarty świat. Jej fabuła, jak już wspomnieliśmy, nawiązuje do Cyberpunk 2020, z tym, że toczy się pięć dekad później. Miejscem akcji jest fikcyjne, pełne przemocy i nowoczesnych technologii miasto Night City leżące gdzieś na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Bohater Cyberpunk 2077 to V., najemnik, który chcąc przetrwać w nieprzyjaznym otoczeniu angażuje się w brutalne walki. Z tego powodu niezbędny okazuje mu się implant dający nieśmiertelność. Jego zdobycie jest głównym celem gry.

 

Gra oparta będzie na autorskim silniku studia nazwanym REDengine 4. Według zapowiedzi twórców, jednym z najważniejszych wyróżników będzie bardzo rozbudowany edytor postaci, pozwalający między innymi na stworzenie transpłciowego bohatera. Otwarty świat i nielinearna fabuła mają stawiać gracze przed wieloma trudnymi wyborami, w tym tymi poruszającymi kwestie moralne. O tym, że gra będzie doskonale oddawać realia swojego papierowego pierwowzoru, najlepiej na pewno świadczy fakt, że w prace na stworzeniem scenariusza do niej zaangażował się Mike Pondsmith – autor Cyberpunk 2020.

 

Cyberpunk 2077. Platformy i wymagania sprzętowe

Cyberpunk 2077 ukaże się w czterech wersjach – na Xboxa, PlayStation 4 oraz MS Windows oraz Google Stadia. Ostatnia platforma to propozycja od Google, która umożliwia uruchomienie różnych tytułów w chmurze i tym samym pozwala na dostęp do gier, które nie zawsze mogłyby być uruchomione na danym komputerze. Według deklaracji internetowego giganta, Stadia do wydajnego działania potrzebuje procesora AMD FX-8350, 4GHz lub Intel Core i7-3770, 3,5GHz, 8 GB pamięci RAM, GPU Radeon R9 290 lub GeForce GTX 870 z 4GB VRAM oraz systemu operacyjnego Windows 7 (z zainstalowanym dodatkiem SP1).

 

Jeśli chodzi o wersję na PC, minimalna konfiguracja niezbędna do uruchomienia Cyberpunk 2077 to:

 

  • procesor IntelCore i5-2500K 3.3GHz lub AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz;

  • GPU 3 GB - na przykład Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 lub lepsza;

  • 12 GB pamięci RAM;

  • Windows 7 lub nowszy dla architektury 64-bitowej

 

Cyberpunk 2077. Gdzie można kupić?

Choć premiera Cyberpunk 2077 jest przewidziana na wrzesień tego roku, gracze już teraz mogą kupić ją na przedsprzedaży. Dzięki temu unikną ewentualnych kolejek w dniu, kiedy wejdzie ona na rynek, a także zyskają pewność, że zagrają w tytuł bez żadnych opóźnień. Gra dostępna jest w sklepach elektronicznych oraz specjalizujących w sprzedaży gier – na przykład oleole.pl.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl