Czy da się kupić dobrego laptopa za 1500 zł?

Czy da się kupić dobrego laptopa za 1500 zł?

Zastanawiasz się nad zakupem laptopa? Chciałbyś korzystać z wygody, jaką daje komputer przenośny, a jednocześnie chciałbyś zmieścić się w określonym budżecie? Nic prostszego! Oferty wielu współczesnych producentów sprzętu komputerowego są w tym zakresie bardzo konkurencyjne. Bez problemu kupisz wymarzonego laptopa nie wydając więcej niż 1500 zł i będziesz mógł cieszyć się sprzętem naprawdę dobrej jakości.

W trakcie wybierania laptopa wielu z nas staje przed prawdziwym dylematem. Ilość dostępnych modeli przyprawia o zawrót głowy. Najczęściej musimy wybierać między zadowalającymi parametrami, a korzystną ceną. Wcale nie musi tak być! Jak zaznaczają znawcy rynku komputerów przenośnych, dobry laptop wcale nie musi być drogi. Są jednak pewne określone parametry, które musimy mieć na uwadze przy wyborze sprzętu. W dzisiejszym poradniku przeanalizujemy najważniejsze kwestie, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru laptopa. Zapraszamy do lektury.

Oferta producentów w segmencie laptopów do 1500 złotych jest bardzo szeroka. Znajdziemy w niej całą gamę rozmaitych modeli, które wcale nie ustępują jakością droższym komputerom. Dzięki temu możemy wybrać naprawdę dobry sprzęt, wcale nie wydając na niego fortuny” – wyjaśnia ekspert specjalizujący się w dziedzinie laptopów w serwisie http://kapitalnydom.pl/pozostale/pozostale-rozwiazania/ojvh/laptop-do-1500-zl-czy-wystarczy-na-potrzeby-ucznia-podpowiadamy.html.

Komputery do 1500 złotych to tak zwane modele budżetowe. Wykorzystywane są najczęściej do użytku domowego. Takie laptopy najczęściej są używane do oglądania filmów, zdjęć czy surfowania w Internecie. Są nieocenioną pomocą w nauce, doskonale sprawdzają się także podczas prac biurowych. Modele z przedziału cenowego do 1500 zł mogą być używane również do grania w starsze gry komputerowe (nowsze gry wymagają mocniejszego sprzętu, którym najczęściej są specjalne laptopy gamingowe).

Pierwszym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę, jest procesor. W tej kategorii cenowej z powodzeniem kupimy już laptop wyposażony w procesor Intel iCore 3. Taki procesor spokojnie będzie w stanie obsłużyć codzienne czynności wykonywane na komputerze.

Komputery za 1500 złotych najczęściej są przeznaczone do użytku domowego. Większość z nas korzysta w domu z Internetu bezprzewodowego, dlatego warto zwrócić uwagę, by wybrany model był wyposażony w modem pozwalający na odbieranie sygnału wifi. Dzięki temu będziemy mogli przeglądać Internet bez konieczności stałego podłączenia laptopa do przewodu sieciowego.

Kolejnym istotnym paramentem jest typ karty graficznej. W omawianym przedziale cenowym dostępne są modele z podzespołem graficznym zintegrowanym z procesorem, co w zupełności wystarcza do codziennego korzystania z komputera. Jeśli natomiast chcemy użyć zewnętrznej karty graficznej, będziemy musieli wydać większą sumę.

Kupując laptop zwróćmy uwagę na rodzaj i pojemność dysku. Współczesne laptopy wyposażone są w dwa rodzaje dysków: tradycyjne dyski HDD oraz szybkie dyski SSD. Do użytku domowego zdecydowanie bardziej nadają się dyski HDD, ponieważ są o wiele pojemniejsze. Taki typ podzespołu jest także dużo tańszy, dlatego z powodzeniem kupimy laptopa do 1500 złotych z dyskiem HDD nawet o pojemności 500 GB. Duży dysk jest naprawdę ważny, ponieważ umożliwi nam wygodne pomieszczenie na naszym laptopie wszystkich zdjęć, filmów i ważnych danych.