Czy usuwanie plam domowymi sposobami może być skuteczne?

Czy usuwanie plam domowymi sposobami może być skuteczne?

W danych czasach nie było tak prostego dostępu do detergentów. Plamy jednak zdarzały się równie często, o ile nie jeszcze częściej. W związku z tym powstało wiele różnych metod, na to, aby sobie z tym poradzić. Usuwanie plam domowymi sposobami opiera się na ogólnodostępnych produktach, które każdy znajdzie w swoim domu.

Chcesz wiedzieć, jaka jest skuteczność takich metod? Niestety ciężko jest podać konkretną odpowiedź. Pamiętaj o tym, że każdy materiał jest inny. Również rodzaj zabrudzenia bardzo na to wpływa. Inaczej usuwa się plamę po kawie, a inaczej po buraczkach. Jedno jest pewne, usuwanie plam domowymi sposobami nie jest tak skuteczne jak profesjonalna usługa, którą oferuje profesjonalna firma sprzątająca, która oferuje pranie tapicerki w Piasecznie i całej Warszawie. Sprawdź dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Alternatywy dla detergentów — usuwanie plam domowymi sposobami

Jest kilka produktów, które bardzo mocno kojarzą się z domowymi porządkami. Przede wszystkim na uwagę zasługuje ocet. Jest on bardzo pomocny przy myciu szyb oraz łazienek. W niektórych przypadkach może Ci również pomóc usunąć plamę. Podobnie ma się sprawa ze spirytusem, działa on bardzo podobnie. Minusem tych rozwiązań jest nieprzyjemny zapach.

Jedną z najczęściej polecanych metoda domowej pielęgnacji tkanin jest soda oczyszczona. Stosuje się ją tak jak odplamiacze. Wystarczy, że naniesiesz na powierzchnię plamy sodę oczyszczoną. Następnie skrop ją sokiem z cytryny, co wzmocni reakcję. W ten sposób jesteś w stanie usunąć mniej uporczywe zabrudzenia.

Musisz pamiętać o tym, że niektóre metody przedstawiane jako domowe sposoby na usuwanie plam są niebezpieczne dla tkaniny. Nie każdy materiał dobrze znosi kontakt z kwasami lub alkoholem. W związku z tym przed usuwaniem plam domowymi sposobami dobrze się zastanów. Jeżeli masz wątpliwości lepiej zamów fachowe pranie tapicerki meblowej, które pomoże Ci wyeliminować niechciane zanieczyszczenia.

Jak przebiega pranie metodą ekstrakcyjną?

Pranie wykładzin dywanowych metodą ekstrakcyjną jest obecnie bardzo popularne. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest to sposób skuteczny oraz szybki. Pozwala na wybawienie powierzchownych plam, ale również na usunięcie głęboko zalegającego w strukturze materiału brudu. Wiąże się z tym bardzo wiele korzyści.

Cały proces musi być przeprowadzany przez osobę z odpowiednią wiedzą oraz doświadczenie. Jest to niezbędny element układanki. Cały proces składa się z następujących faz:

  1. Analiza — specjalista rozpozna materiał oraz dobierze właściwe środki czystości.

  2. Przygotowanie — powierzchnia zostaje zabezpieczona w taki sposób, aby żaden element nie został przypadkowo uszkodzony.

  3. Odkurzanie — tkanina jest dokładnie odkurzana.

  4. Odplamianie — na powierzchnię plamy nanosi się odplamiacz, który pozwala wybawić przebarwienia.

  5. Pranie — zasadnicze pranie jest realizowane przy pomocy ekstraktorów ciśnieniowych oraz innych urządzeń piorących.

  6. Odessanie — na koniec procesu wilgoć, mydliny oraz rozpuszczony brud zostają odessane.

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl