Czy warto polecieć do Budapesztu?

Czy warto polecieć do Budapesztu?

Tanie loty z Warszawy do Budapesztu to świetna alternatywa dla połączeń kolejowych czy autobusowych, które mają jedną zasadniczą wadę – czas przejazdu to ponad pół doby. Samolotem można dostać się do stolicy Węgier w około godzinę, a na miejscu poświęcić więcej czasu na zwiedzanie.

Trasę Warszawa – Budapeszt można pokonać na wiele sposobów, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Przy wyborze środka transportu najlepiej uwzględnić własne preferencje dotyczące podróżowania.

Podróż koleją, autobusem czy samolotem?

Do stolicy Węgier jeżdżą komfortowe autokary z toaletą, siecią Wi-Fi, gniazdkami elektrycznymi oraz siecią rozrywki pokładowej – na swoim urządzeniu mobilnym można oglądać filmy lub słuchać audiobooków. Podróż trwa od 12 do 17 godzin, a jeśli zostanie zaplanowana na noc, nie będzie tak bardzo uciążliwa. Trasę da się pokonać samochodem w ciągu co najmniej 8 godzin, choć zwykle czas przejazdu jest dłuższy ze względu na utrudnienia na drodze czy postoje, szczególnie w okresie wakacyjnym. Zaletą tego rozwiązania jest posiadanie na miejscu własnego środka transportu oraz możliwość zabrania wielu bagaży. Z Warszawy codziennie odjeżdżają dwa pociągi do Budapesztu – jeden przed południem, a drugi wieczorem. Aby dotrzeć do celu, potrzebują ponad 13 godzin. Połączenie lotnicze jest z pewnością najszybszym sposobem dotarcia na Węgry. Przelot na tej trasie trwa niewiele ponad godzinę. Nawet jeśli doliczymy czas na dojazd na lotnisko i odprawę, będzie to wciąż opcja ekspresowa, nieporównywalnie szybsza niż podróż pociągiem.

Jak wygląda lot z Warszawy do Budapesztu?

Ceny lotu z Warszawy do Budapesztu również mogą okazać się pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie jeśli skorzystamy z tanich linii lotniczych, takich jak na przykład Wizzair. W wielu przypadkach koszty będą niższe niż cena biletu kolejowego na połączenie międzynarodowe. Loty z Warszawy realizowane są z Lotniska Chopina, a w Budapeszcie wylądujemy w porcie lotniczym im. Franciszka Liszta (Liszt Ferenc). Lotnisko jest zlokalizowane w odległości 16 km od centrum miasta. Pod terminalem można wsiąść do autobusu, który dowozi podróżnych do najbliższej stacji metra (Köbanya-Kispest). Stamtąd da się już łatwo przemieścić w dowolny punkt miasta. Korzystając z połączeń węgierskiej linii Wizzair, trzeba przygotować się na ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego. Bezpłatnie można zabrać na pokład jedynie torbę lub plecak o wymiarach 32 × 42 × 25 cm. Za dodatkową, większą walizkę trzeba dopłacić.

Dlaczego warto polecieć do Budapesztu?

Podróż do stolicy Węgier to doskonały pomysł dla każdego, kto chce poznać najpiękniejsze stolice Europy. Wśród zabytków wartych obejrzenia z pewnością trzeba wyróżnić okazały budynek parlamentu wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. W Parku Miejskim wzniesiono zamek Vajdahunyad, którego architektura nawiązuje do stylu budynków historycznych zlokalizowanych na Węgrzech. Wśród reprezentacyjnych ulic wyróżnia się Aleja Andrassy, a wśród obiektów sakralnych dominuje imponująca Bazylika św. Stefana – największy kościół w mieście. W Budapeszcie warto obejrzeć także zabytkowe mosty, Zamek Królewski, Centralną Halę Targową i Basztę Rybacką.

 

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl