Dlaczego warto zdecydować się na stół z litego drewna?

Dlaczego warto zdecydować się na stół z litego drewna?

Drewniane stoły były w Polsce od zawsze i przechodziły przez różne etapy; kiedyś były powszechne i dostępne dla każdego, następnie zrobiły się synonimem luksusu i bogactwa, a obecnie znowu powróciły “pod strzechy” i może pozwolić sobie na nie niemal każdy. Oferta stolarni takich jak https://stolarniadebina.pl/ jest na tyle szeroka i wszechstronna, że każdy znajdzie dla siebie stół z litego drewna w swoim budżecie. Dzisiaj stół z litego drewna to optymalne rozwiązanie dla każdego, kto docenia wspólne chwile z najbliższymi przy dużym stole, oraz solidność, jakość i styl rozwiązań. Dlaczego stoły z litego drewna znowu świętują triumfy w polskich domach?

Jeszcze do niedawna hitem sezonu były inne materiały, uważane za nowoczesny. Lakierowane płyty MDF dominowały w nowoczesnych kuchniach, ale ich czas przeminął razem z powrotem mebli drewnianych. Schody, półki, krzesła i wreszcie stoły z litego drewna - doceniamy ich ponadczasowy styl, klasyczny sznyt oraz wytrzymałość i wielofunkcyjność.

Największą wartość jakie stół z litego drewna wnoszą do mieszkań i domów to z pewnością ponadczasowy, klasyczny styl. Kochamy rozwiązania, które nawiązują do przeszłości i wzbudzają w nas poczucie komfortu. Co ciekawe, stoły z litego drewna zawsze są jedyne i niepowtarzalne, w przeciwieństwie do mebli z nowoczesnych, sztucznych materiałów. Wynika to przede wszystkim z surowca, z jakiego są wykonane. Drewno ma zawsze inne, niepowtarzalne i jedyne tylko dla siebie słoje. Tysiąc stołów drewnianych z tej samej kolekcji będzie tysiącem jedynych w swoim rodzaju modeli stołów. Różnią się od siebie położeniem i wielkością słojów i sęków, a często, nieznacznie ale jednak, ubarwieniem. 

Stoły z litego drewna docenia się też za ich uniwersalność. Drewniany stół znakomicie sprawdza się w stylu klasyczny, boho, retro, industrial czy minimalistycznym. Wymień styl designu, a profesjonalna stolarnia wykona stół, który będzie do niego idealnie pasował. Stoły z litego drewna są zatem znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają wszechstronność i swobodę użytkowania. Ten sam stół znakomicie sprawdzi się w różnych warunkach.

Stoły z litego drewna

Drewniane stoły są też bardzo wytrzymałe, zarówno na urazy mechaniczne (przetarcia, złamania), jak i czynniki fizyczne czy chemiczne. Odpowiednio zaimpregnowane drewno będzie odporne na wysoką temperaturę, dlatego nie ma strachu, że rozlanie gorącej herbaty czy zupy popsuje stół. Warto też pamiętać, że drewna, w odróżnieniu od innych materiałów z których robi się meble, znakomicie się starzeje. Często stary, lekko nadszarpnięty zębem czasu i ze śladami użytkowania stół, będzie prezentował się jeszcze lepiej niż ten nowy. 

Jeśli planujesz zamówienie stołu z litego drewna, pamiętaj że najpopularniejszym drewnem z którego się je robi jest drewno dębowe. Nie jest to jednak jedyny surowiec wykorzystywany w produkcji; dużą popularnością cieszą się też stoły z takich drzew jak akacja, mahoń, palisander czy orzech włoski.

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl