Dlaczego warto zostać opiekunką osób starszych?

Dlaczego warto zostać opiekunką osób starszych?

Z pewnością nie raz zastanawialiście się, jaka praca za granicą jest najbardziej opłacalna i czy w ogóle warto wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Najtrudniej jest podjąć decyzję osobom bardzo przywiązanym do domu i do rodziny, jednak sam wyjazd za granicę do pracy to naprawdę fascynująca przygoda, możliwość zmiany myślenia, poznania nowych horyzontów, a co najważniejsze zdobycie nowych umiejętności i poznanie kawałka świata. Tutaj konkretnie zajmiemy się zawodem jakim jest opieka osób starszych, zastanowimy się dlaczego warto podjąć się takiej pracy i jakie z tego tytułu osiągniemy korzyści.

Korzyści finansowe i nie tylko

Zwykle mówi się, że podjęcie pracy za granicą wiąże się z kwestiami finansowymi, czyli możliwością wysokich zarobków. To prawda, że opiekunka osób starszych za granicą zarabia więcej niż kobieta na tym samym stanowisku w Polsce. To prawda, że taka praca pozwala się przysłowiowo odbić od dna, odłożyć nieco oszczędności na zamierzone cele, spełnić wiele marzeń, które kłębią się w naszej głowie. Warto jednak poszukać także innych korzyści, jakie osiągają opiekunki w Niemczech.

Ktoś mógłby powiedzieć, że to praca jak każda inna, jednak opiekunka w Niemczech nie tylko wykonuje swoją pracę, także poświęca cały swój czas na opiekę nad osobą bądź osobami starszymi, codziennie im pomaga, rozmawia z nimi, poznaje nie tylko ich język, ale również codzienną kulturę, z dnia na dzień coraz lepiej szlifuje wspomniany już język niemiecki, dzięki czemu otwierają się przed nią także inne perspektywy.

Rozwijaj się w czasie wolnym

Co jeszcze? W czasie wolnym opiekunka do osób starszych ma czas tylko dla siebie. Może go wykorzystać na zwiedzanie, czytanie książek bądź bezinteresowne zajmowanie się swoim podopiecznym. Cały wyjazd uzależniony jest od naszego wyboru, są opiekunki które wyjeżdżają na cztery tygodnie, i po tym czasie wracają do swojej rodziny, są także osoby które decydują się na dłuższe wyjazdy, trwające nawet kilka miesięcy. Im dłużej trwa nasza opieka seniora, tym lepiej go poznajemy, mamy możliwość zwiedzenia miasta w którym mieszkamy, jak również zagłębić naszą wiedzę językową.

Z pewnością opieka seniora nie jest łatwa, z pewnością wymaga od nas ogromnej cierpliwości, empatii i wiele wyrzeczeń, ale mając świadomość że pomagamy osobom starszym w godnej starości, czujemy się o wiele lepiej. Jeżeli lubimy przebywać z innymi osobami, całe swoje życie poświęcamy na opiekę nad drugim człowiekiem, zawód – opiekunka osób starszych Niemcy jest właśnie dla nas. Jeżeli lubimy wyjeżdżać i zależy nam na ciągłym rozwoju osobisty oraz szlifowaniu obcego języka, opiekunka do osoby starszej to idealne zajęcie na wiele miesięcy.

Podsumowując, możemy powiedzieć że opieka nad starszymi w Niemczech to same korzyści, pod warunkiem że właśnie taki rodzaj pracy lubimy. Trudno jest bowiem zaaklimatyzować się domatorowi w zupełnie obcym domu, a nawet obcym kraju. Jednak osoba, dla której miejsce nie ma takiego znaczenia, która kocha podróże, nowe wyzwania i możliwość własnego rozwoju, w roli opiekunki do osób starszych sprawdzi się doskonale. Wyjeżdżając do pracy za granicę w roli opiekunki seniorów, możemy potraktować ją jako dodatkowe zajęcie, na czas przestoju w stałej pracy bądź zainwestować swój czas na szlifowanie języka i zostać w Niemczech na dłużej.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl