Dowiedz się, jaki wpływ na Twój organizm ma popularna witamina C

Dowiedz się, jaki wpływ na Twój organizm ma popularna witamina C

Liczne witaminy są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu oraz do optymalnej pracy wszystkich komórek i organów wewnętrznych. Wielu z nas przyjmowało jedną z najbardziej znanych witamin - witaminę C w postaci tabletek, najczęściej w okresie zwiększonej zachorowalności, czyli  jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Witamina C wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na urodę - opóźnia problemy starzenia, ujednolica koloryt oraz poprawia jędrność skóry.

Witamina C w codziennej diecie

W codziennym menu zwykle nie brakuje naturalnej witaminy C, jednak nie zawsze jest ona tak samo przyswajalna. Właściwości te zależą także od indywidualnych możliwości i potrzeb organizmu. Zdarza się też tak, że witaminy są znacznie łatwiej przyswajane nie z naturalnych składników, ale w formie suplementów. Można wprowadzić do diety preparaty z witaminą C, jak np. Solgar, które są wzbogacone o wyciągi z owoców cytrusowych, aceroli i dzikiej róży. Zbilansowany skład takich preparatów  pomaga uzupełnić niedobory cennych dla zdrowia witamin. Dodatkowo, pomagają one zadbać o układ sercowo-naczyniowy, pobudzają funkcjonowanie układu odpornościowego oraz łagodzą dolegliwości związane z alergią. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze suplementy nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej diety i to właśnie ona powinna być podstawą zdrowego stylu życia.

Źródła witaminy C

Spożywane codziennie produkty spożywcze powinny dostarczać nam cennych składników, w tym też witamin i minerałów. To najlepszy sposób, aby uzupełniać wszystkie niedobory i pozytywnie, a przede wszystkim świadomie oddziaływać na pracę złożonego organizmu. Właśnie dlatego warto mieć na uwadze składniki, w których znajduje się najwięcej witaminy C. Do jej źródeł zalicza się między innymi:

  • pomidory,
  • cytrusy,
  • mango,
  • kiwi,
  • truskawki,
  • brokuły,
  • kiszonki,
  • paprykę.

Te produkty warto na stałe włączyć do swojej diety ze względu nie tylko na ich łatwą dostępność, ale przede wszystkim na walory smakowe i zdrowotne. Z tych kilku produktów można przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla całej rodziny właściwie przez cały rok.

Witamina C jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej przyjmowanych witamin. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, zarówno w przypadku małych, jak i dorosłych pacjentów. Jej ogromną zaletą jest to, że występuje w popularnych produktach spożywczych, a jej suplementacja jest niezbędna jedynie w przypadku dużych niedoborów lub nietolerancji większości wyżej wymienionych owoców i warzyw. Dzięki temu nasz organizm, nawet w tak trudnych sytuacjach może mieć doskonałą ochroną i  bodziec, który umożliwia mu jak najlepsze funkcjonowanie niezależnie od pozostałych, niezależnych już od nas czynników.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl