Fotel fryzjerski – pięć najważniejszych cech

Fotel fryzjerski – pięć najważniejszych cech

Istnieje wile czynników wpływających na powodzenie salonu fryzjerskiego. Na pewno zalicza się do nich doskonale wyszkolony i uzdolniony personel, a także profesjonalne akcesoria oraz kosmetyki fryzjerskie. Z całą pewnością duże znaczenie ma także odpowiednie umeblowanie salonu. Spośród wielu mebli niezbędnych w salonie fryzjerskim, szczególną uwagę powinno się poświecić fotelowi fryzjerskiemu. W końcu to właśnie w nim klient salonu spędza najwięcej czasu. Jakie cechy powinien posiadać idealny fotel do salonu fryzjerskiego? 

Po pierwsze - profesjonalizm

Poszukując fotela do swojego salonu, warto robić zakupy w specjalistycznych hurtowniach fryzjerskich, oferujących produkty od sprawdzonych i pewnych producentów. Dzięki temu, będziesz mieć pewność, że mebel został wykonany przez specjalistów, którzy zadbali o to, by był w pełni bezpieczny i spełniał swoje zadanie na 100%.

Po drugie - funkcjonalność

Wybierając fotel fryzjerski należy pamiętać, że jest on meblem specjalistycznym, posiadającym konkretne zadanie i funkcje. Jego głównym zadaniem jest maksymalne ułatwienie pracy fryzjera. Należy z pewnością zwrócić uwagę na regulację wysokości oraz konta nachylenia, co pozwoli fryzjerowi ustawienie pozycję klienta w taki sposób, by strzyżenie i modelowanie włosów było dla niego jak najbardziej wygodne, co przełoży się na efekty jego pracy. Funkcję regulacji fotela fryzjera zapewnia pompa hydrauliczna, albo gazowa.

fotel AYALA

Po trzecie - niezawodność

Kupując specjalistyczne meble fryzjerskie musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Nie ma sensu jednak na nich oszczędzać. Pamiętaj, że inwestycja w dobrej jakości sprzęt jest w dłuższej perspektywie opłacalna. Dobrej jakości, profesjonalny fotel nie tylko ułatwi fryzjerowi pracę i zagwarantuje wygodę klienta. Solidnie wykonany mebel posłuży w Twoim salonie przez lata i długo zachowa zarówno idealny wygląd, jak i pełną funkcjonalność. Nie będziesz musiał kłopotać się naprawą lub wymianą fotela. Dlatego warto wydać trochę wiecej, choć oczywiście można postarać się trochę zaoszczędzić, między innymi robiąc zakupy w hurtowni fryzjerskiej, która często ma do zaoferowania dobrej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach.

Po czwarte - komfort klienta

Nikt nie jest w salonie fryzjerskim ważniejszy od jego klienta. To właśnie jego wygoda podczas zabiegu jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na jego samopoczucie, a co za tym idzie, zadowolenie z efektów pracy fryzjera. Mimo, że najważniejsze są umiejętności stylisty, zrelaksowany i wypoczęty klient spojrzy na nową fryzurę bardziej przychylnym okiem niż ten, który wstaje z fotela obolały i ścierpnięty. Dlatego klient powinien mieć odpowiednie oparcie pod plecy oraz łokcie. Dodatkowo, warto zadbać o to by fotel posiadał podnóżek. Dzięki temu klient chętniej wróci do Twojego salonu oraz poleci go swoim znajomym.

Po piąte - atrakcyjny wygląd

Tak, to jak prezentuje się fotel fryzjerski ma niebagatelne znaczenie. Aranżując swój salon fryzjerski kieruj się zasadą, że Twoi klienci mają się w nim czuć jak najlepiej. Wyjście do fryzjera to często sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i spędzenie chwili „tylko dla siebie”. W związku z tym bardzo ważne jest, aby w salonie fryzjerskim panowała odpowiednia atmosfera, na którą ma wpływ między innymi wystrój jego wnętrza. Warto zainwestować w meble fryzjerskie, których design uatrakcyjni wygląd Twojego salonu. To sprawi, że przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością, którą klienci będą chcieli powtarzać. A przecież to jest gwarancją sukcesu Twojego salonu.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl