Jak działa powłoka ceramiczna na lakierze samochodowym?

Jak działa powłoka ceramiczna na lakierze samochodowym?

Piękny oraz błyszczący lakier jest ozdobą w zasadzie każdego samochodu. Nowe auto z porysowanym, zniszczonym oraz matowym lakierem nie wygląda atrakcyjnie. Z kolei auto nawet kilkunastoletnie z błyszczącym i zadbanym lakierem wygląda wręcz świetnie. Jak utrzymać przez lata dobry stan lakieru oraz zapewnić mu błysk. Z pomocą przychodzi powłoka ceramiczna 4nano. Nie musimy za nią płacić kilku tysięcy złotych. Możemy je nakładaniem nawet zająć się samodzielnie. Powiedzmy sobie o tym nieco więcej.

Kiedy warto zastosować powłokę ceramiczną na lakierze samochodowym?

Powłoka ceramiczna jest zdecydowanie najlepszym i najbardziej zaawansowanym sposobem zabezpieczenia lakieru samochodowego. Ma ona szczególne właściwości. Przede wszystkim łączy się z bezbarwnym lakiem i tworzy trwałą ochronną powiekę, która zabezpiecza lakier przed działaniem szkodliwym czynników atmosferycznych, chemicznych, jak i także mechanicznych.

Powłoka ceramiczna 4nano sprawdzi się także w razie zarysowania. Rysa się pojawia na powłoce ceramicznej, a nie na fabrycznym bezbarwnym lakierze. Nadaje także wysoki połysk oraz ma właściwości, którym woda bardzo szybko spływa z lakieru. Powłoka ceramiczna 4nano znacznie pogłębia kolor samochodu. Do tego jest bardzo trwała. Przy odpowiedniej pielęgnacji może na naszym samochodzie wytrzymać nawet do pięciu lat.

Powłoka ceramiczna 4nano ma formę płynną. Po jej nałożeniu krystalizuje się i tworzy bardzo skuteczną warstwę ochronną. Powłoki ceramicznej nie możemy usunąć żadnym chemicznym środkiem. Nie możemy jej także zmyć. Można jedynie ją usuną w sposób mechaniczny.

Czy warto zdecydować się na nałożenie powłoki ceramicznej? Jak najbardziej tak. Powiedzieliśmy już sobie, że nawet samochód, który ma kilkadziesiąt lat może dzięki niej wyglądać elegancko. Gdy zależy nam na idealnym wyglądzie auta, to jest produkt i usługa dla nas. Spodoba się szczególnie osobom, które uwielbiają myć samochód na myjniach bezdotykowych. Powłoka ceramiczna sprawia, że posiada świetną tolerancję na odczyny kwaśne. W związku z powyższym myjnie bezdotykowe nie są jej straszne. Powłoka chroni do tego przed bardzo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie musimy się już martwić kwaśnymi deszczami czy też promieniowaniem UV.

Niesamowicie ważnym argumentem przemawiającym za zdecydowaniem się na ten produkt jest hydrofobowość. Dzięki niej samochód dużo mniej się brudzi. Jak widać powłoka ceramiczna będzie strzałem w dziesiątkę dla wielu posiadaczy samochodów. Chyba do każdego przemawiają powyższe argumenty. W zasadzie powłokę ceramiczną warto nanieść na lakier w każdej sytuacji. Czy to posiadamy nowy samochód, czy też używany. Sprawdzi się w każdym przypadku.

polerowanie samochodu

Powłoka ceramiczna: ile to kosztuje?

Powiedzieliśmy już sobie, że powłoka ceramiczna jest super produktem. Ma świetne zastosowanie i wpływa nie tylko na wygląd naszego samochodu, ale także na jego praktyczną kwestię. Nie musimy się już obawiać o wiecznie brudny samochód, ryzyko myjni bezdotykowej czy też o szereg innych czynników. Pora dowiedzieć się ile kosztuje ceramika samochodowa.

Za nałożenie powłoki ceramiczne w detailingowym studiu musimy zapłacić najczęściej między tysiąc a pięć tysięcy złotych. Cena zależna jest od bardzo wielu czynników. Mamy na myśli wielkość samochodu, rodzaj użytego środka, ilość powierzchni do zabezpieczenia, ilości roboczogodzin, które należy poświęcić na nałożenie powłoki. Większość osób powiedziałaby, że jest to spory koszt. Zgadzamy się z tym. Jednak mamy możliwość ciekawej alternatywy.

Mamy na myśli powłokę ceramiczną 4nano, której koszt to jedynie kilkaset złotych za opakowanie. Jak widać różnica jest spora. Produkt możemy zakupić w sklepie motoryzacyjnym i wziąć się za samodzielnie nakładanie powłoki ceramicznej. Sam koszt położenia powłoki ceramicznej 4nano jest niższy wielokrotnie, ale za to trwałość jest identyczna. To nam się bardzo podoba.

Jak widać na powyższym mamy możliwość nałożenia powłoki płacąc jedynie za produkt. Dla osób, których przeraził koszt całej usługi jest to świetna opcja. Nie mogliśmy sobie tego nawet lepiej wymarzyć. Pora odmienić, a jednocześnie także zabezpieczyć swój samochód. Będzie piękny.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl