Jak nauczyć dziecko pływać?

Jak nauczyć dziecko pływać?

Pływanie to bardzo cenna umiejętność, którą warto posiąść. Jeśli czujemy się w wodzie bezpiecznie, komfort korzystania z uroków basenów czy innych otwartych zbiorników wodnych jest znacznie większy. Jak nauczyć dziecko pływać?

Po co się uczyć?

Przede wszystkim na to ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Wakacyjne wyjazdy będą znacznie przyjemniejsze, jeśli nasza pociecha będzie swobodnie poruszała się w wodzie. Oczywiście nie zwalnia nas to z obowiązku pilnowania dziecka czy wybierania takich zbiorników wodnych, które są pod opieką profesjonalnego ratownika, jeśli mimo wszystko dziecko będzie bawiło się lepiej, a my nie będziemy musieli się cały czas martwić.

Uczyć samodzielnie czy u zawodowca?

Samodzielna nauka pływania jest trudna. Popularne metody wrzucania dziecka do wody i obserwowania, czy opanuje w tempie ekspresowym tę umiejętność, jest bardzo kontrowersyjne i jest raczej traumatycznym przeżyciem. Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie. Jeśli potrafimy pływać, możemy spróbować przekazać tę wiedzę dziecku, jednak skuteczniejsze będzie zapisanie dziecka na kurs nauki pływania.

Szkółki pływackie

Są bardzo popularne, dlatego nie powinniśmy mieć trudności w znalezieniu odpowiedniego miejsca do nauki pływania. Takie kursy organizowane są np. w szkołach, które mają basen lub po prostu w miejskich basenach. Warto zwrócić uwagę na to, by grupa, do której dołączy nasze dziecko, nie była zbyt liczna. Pozwoli to wtedy na szybszą naukę. Sprawdźmy też, kto będzie uczył nasze dziecko – czy posiada wymagane certyfikaty? Czy szkółka zapewnia nieustanną opiekę ratownika wodnego? Czy dysponuje dodatkowymi akcesoriami, które poprzez zabawę oswajają dziecko z wodą? To wszystko ma wpływ na komfort nauki, a to przecież najważniejsze. Jeśli dziecko nie będzie czuło się bezpiecznie, takie zajęcia nie przyniosą pożądanego efektu.

Zajęcia indywidualne

Gwarantują najszybsze efekty. Takie indywidualne zajęcia są droższe, jednak pozwalają na szybszą korektę ewentualnych błędów w technice, a progres jest widoczny w krótkim czasie. Oczywiście, ponownie należy sprawdzić, czy osoba, której powierzamy opiekę nam naszym dzieckiem, ma wszystkie wymagane uprawnienia. Pożyczki online w Profi Credit mogą pomóc w opłaceniu rocznego kursu nauki pływania oraz pokryją koszty związane z zakupem stroju kąpielowego, czepka i okularków. Warto wiedzieć, że szybkie pożyczki online można często spłacać w ratach, dzięki czemu możemy zaplanować taki wydatek w miesięcznym budżecie. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online należy terminowo spłacać, dlatego upewnijmy się, że nie będziemy mieli problemów w uregulowaniu należności.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl