Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy?

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Nic ma w tym nic dziwnego. Efekt pięknie pomalowanych płytek utrzymuje się bowiem nawet do trzech tygodni. Manicure przez cały ten czas prezentuje się nienagannie. Lakier nie odpryskuje bowiem i jest odporny na uszkodzenia. W czym tkwi jego sekret?

Przede wszystkim w połączeniu trzech preparatów, które w kosmetyce są doskonale znane – bazy, lakieru oraz tak zwanego top coatu. Każda z warstw jest utrwalana pod lampą UV. Dzięki temu uzyskujemy trwałą powłokę, która prezentuje się naturalnie. Jak przeprowadzić zabieg w domu i które z lakierów hybrydowych dostępnych na rynku są warte uwagi?

Jak zrobić w domu paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy możemy wykonać samodzielnie, o ile dysponujemy specjalną lampą UV, która utrwali poszczególne warstwy. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym efekcie, zaopatrzyć musimy się również we wszystkie niezbędne kosmetyki – bazę, lakier hybrydowy oraz preparatu nawierzchniowego (top coat).

Zanim jednak przystąpimy do wykonywania poszczególnych warstw, należy usunąć skórki. Tylko wówczas manicure będzie prezentować się starannie. Następnie nadajemy paznokciom odpowiednią długość i pożądany kształt.

W celu uzyskania jeszcze lepszego rezultatu powierzchnię paznokcia możemy delikatnie i równomiernie spiłować, zachowując szczególną ostrożność. Nie chcemy bowiem uszkodzić płytki. W tym celu zamiast twardego pilniczka warto użyć bloku polerskiego, który delikatnie zmatowi powierzchnię paznokcia.

Teraz możemy przystąpić do nałożenia bazy. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi jednak, aby przed aplikacją preparatu dodatkowo odtłuścić płytkę, dzięki czemu zwiększymy trwałość manicure. Użyjmy do tego specjalnego płynu odtłuszczającego, tak zwanego cleanera.

Po nałożeniu bazy utrwalamy warstwę w lampie UV. Następnie nakładamy lakier hybrydowy (jedną lub dwie warstwy w zależności od tego, jak intensywny kolor chcemy uzyskać) i ponownie wkładamy do lampy UV celem utrwalenia powłoki. Na koniec pozostaje nam jedynie pokryć paznokcie top coatem i po raz kolejny utrwalić je za pomocą lampy UV.

Teraz pora na przetarcie płytek cleanerem. Bez obaw! Nie usuniemy pięknie wyglądającego lakieru, a jedynie pozbawimy paznokcie klejącej warstwy dyspersyjnej. I gotowe! Bez czekania na wyschnięcie powłoki. Bez obaw, że jakakolwiek czynność mogłaby naruszyć nienaganny wygląd płytki.

Hi Hybrid lakiery hybrydowe

Na rynku dostępnych jest wiele różnych lakierów hybrydowych. Ich cechami wspólnymi są:

 • bardzo dobra trwałość,
 • odporność na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne,
 • szeroka gama kolorystyczna,
 • nasycone barwy,
 • piękny połysk.

Jak jednak wybrać ten najlepszy? Pod uwagę należy wziąć nie tylko nasze upodobania kolorystyczne, ale również stosunek ceny do jakości. Liczy się również trwałość produktu oraz to, czy łatwo rozprowadza się po powierzchni płytki.

Wymagania te spełnia nowa marka hi hybrid. Oferując blisko 100 kolorów przebojem wdarła się na rynek lakierów hybrydowych i akcesoriów do manicure. Produkty sygnowane jej logiem charakteryzują się:

 • wspomnianym bogactwem modnych kolorów,
 • przystępną ceną,
 • bardzo dobrą jakością,
 • bezpieczeństwem użytkowania,
 • dostępnością lakierów w sklepach online,
 • trwałością uzyskiwanej powłoki,
 • komfortem noszenia.

Wszystko to sprawia, iż marka zyskuje coraz to szersze grono zadowolonych użytkowniczek. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż producent oferuje również akcesoria do manicure hybrydowego, w tym przede wszystkim wysokiej jakości lampę UV/LED, bazy, topy, preparaty do zmywania lakieru zawierające aceton, bloki polerskie, pilniki oraz cleanery odtłuszczające płytkę. Wszystkie te akcesoria możemy kupić w zestawie, co upraszcza procedurę skompletowania wszystkich niezbędnych przyborów, zwłaszcza dla początkujących miłośniczek hybryd.

W samodzielnym wykonaniu manicure hybrydowego nie ma zatem nic trudnego. Dysponować musimy jedynie odpowiednimi akcesoriami, które sprawią, że będzie on starannie wykonany. Nie bez znaczenia jest również jakość stosowanego lakieru hybrydowego. Stawiajmy na marki cieszące się uznaniem wśród klientek.

 

Materiał zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl