Jak wybrać wannę z hydromasażem?

Jak wybrać wannę z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem to marzenie niejednego posiadacza mieszkania lub domu. Zapewni ci komfort i pozwoli na zorganizowanie relaksującego zabiegu we własnej łazience.

1.      Rodzaje wanien z hydromasażem

2.      Miejsce zamontowania wanny z hydromasażem

 

Wannę z hydromasażem coraz częściej można spotkać nie tylko w dużych łazienkach, ale również w tych małych, zlokalizowanych w niewielkich mieszkaniach. Hydromasaż uznawany jest niekiedy za zbędny luksus, jednak jego walory zdrowotne przemawiają na korzyść inwestycji w specjalny rodzaj wanny. Jeśli chcesz więc aby twoja łazienka nie tylko wyglądała elegancko, ale także była miejscem relaksu powinieneś zastanowić się jaką wannę wybrać.

 

Rodzaje wanien z hydromasażem

 

Szukając wanny z hydromasażem z pewnością zauważyłeś, że ich wybór jest bardzo duży. Zdecydowanie się na jeden, konkretny rodzaj zależy m.in. od wielkości twojej łazienki. W małej łazience sprawdzi się wanna z hydromasażem narożna. Jej kształt sprawia, że możesz ją umieścić w niewielkim pomieszczeniu, nie tracąc jednocześnie dużo miejsca i funkcjonalności łazienki. Dodatkowym plusem jest wybór wykończenia wanny. Możesz zdecydować się na wanny sześciokątne, pięciokątne i trójkątne, a także półokrągłe - o regularnym lub nieregularnym kształcie. Wanna z hydromasażem prostokątna może być równie dobrym wyborem, pod warunkiem, że łazienka jest na tyle duża, że swobodnie zmieścisz w niej również inne potrzebne sprzęty. Dostępny wybór pojemności i wielkości wanien prostokątnych pozwala na swobodne i wygodne zaaranżowanie nawet niewielkiej łazienki.

 

Wybierając rodzaj wanny z hydromasażem na pewno zwrócisz też uwagę na rodzaj masażu, na jaki możesz liczyć. Jakie typy masażu można spotkać? Wyróżnia się trzy rodzaje masażu: wodny, powietrzny i wodno-powietrzny.

 

Najbardziej popularny jest masaż wodny - hydromasaż. Wanna z masażem wodnym posiada dysze umieszczone zarówno na dnie wanny, jak i na jej oparciu i ściankach. Hydromasaż będzie dla ciebie odpowiedni, jeżeli cierpisz na problemy reumatologiczne lub oddechowe, oraz jeśli odczuwasz bóle związane z chorobami kręgosłupa.

 

Jeżeli twoja praca lub twoje hobby wiąże się z częstym doznawaniem stłuczeń albo cierpisz z powodu bólu mięśni lub ich skurczów, wanna oferująca masaż powietrzny - perełkowy będzie dla ciebie odpowiednim wyborem. Dysze w tej wannie umiejscowione są na dnie. Wydobywające się z nich powietrze w postaci maleńkich pęcherzyków poprawia ukrwienie skóry i odpręża napięte i zmęczone mięśnie.

 

Możesz też zdecydować się na wannę, która oferuje masaż wodno-powietrzny - łączony. Ta wanna stanowi hybrydę dwóch wymienionych powyżej rodzajów masażu. Dzięki podwójnemu działaniu jest jedną z najchętniej wybieranych wanien na rynku.

 

Miejsce zamontowania wanny z hydromasażem

Równie ważne jak rodzaj wanny jest jej umiejscowienie. Najmniejszy problem sprawiają wanny narożne, bowiem możesz je zamontować jedynie w rogu pomieszczenia - zgodnie z ich przeznaczeniem. Wanny prostokątne to zwykle wanny przyścienne, które ustawisz co najmniej jednym bokiem przy ścianie łazienki. To rozwiązanie klasyczne, które ułatwi ci podłączenie wanny do instalacji wodnej, kanalizacji i prądu.

Wanna z hydromasażem może być też wolnostojąca lub przeznaczona do zabudowy. Modele wolnostojące będą dla ciebie odpowiednie, jeżeli w łazience dysponujesz miejscem na wyeksponowanie wanny. Wanna wolnostojąca zajmuje często centralną część łazienki. Podobnie umieszcza się wannę do zabudowy, z tą różnicą, że ten model zwykle znajduje się pod podłogą. Na pewno spotkałeś się z tym rodzajem wanny z hydromasażem w przestrzeni publicznej, np. na basenie lub w kompleksie saun. Wanny wolnostojące i do zabudowy przeznaczone są zwykle do dużych i przestronnych łazienek.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl