Jaki nocleg w Katowicach wybrać?

Jaki nocleg w Katowicach wybrać?

Katowice to jedno z największych miast w Polsce. Warto je odwiedzić i zobaczyć co ma do zaoferowania. A ma bardzo wiele. Podróż do Katowic może mieć także inny cel niż zwiedzanie. Możemy po prostu wybierać się na koncert czy w podróż służbową. W każdym z tych przypadków będziemy potrzebować innego rodzaju noclegu, który będzie odpowiedni w danym przypadku.

Co warto zobaczyć w Katowicach? Po pierwsze w pobliżu znajduje się Kopalnia GUIDO. Wystarczy pokonać trasę 20 minut od Katowic do Zabrza i można przenieść się do świata górników na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Jest to prawdziwa kopalnia, co potęguje dobre wrażenie. Możemy zobaczyć jak działają maszyny górnicze oraz na czym ta praca polega. Kolejną atrakcją w Katowicach jest muzeum śląskie. Znajdziemy tam wiele interaktywnych rozwiązań, które pobudzą naszą wyobraźnie. Dodatkowo możemy się wiele dowiedzieć na temat historii Śląska. Jednym z najbardziej urokliwych zakątków Katowic jest dolina trzech stawów.

Nocleg na każdą kieszeń w Katowicach

Pierwszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w hotelu. Jest to dobry pomysł w przypadku, gdy wybieramy się w podróż służbową. Hotel to rozwiązanie dla osób, które lubią wygodę. W Katowicach, jak wszędzie, za dobry i luksusowy hotel trzeba będzie jednak słono zapłacić. Są za to udogodnienia, które umilą nam pobyt w tym mieście.

Jeśli nie chcemy wydawać dużych kwot na nocleg możemy skorzystać z Hostelu. Problem jednak w tym, że to rozwiązanie nie jest dla każdego. Pokoje w Hostelach są wieloosobowe więc musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli dzielić je z zupełnie obcymi osobami. Nie każdemu musi to się podobać. Ten typ noclegu będzie odpowiedni dla osób, które wybierają się na przykład na koncert, czy festiwal.

Kolejnym miejscem noclegowym w Katowicach są apartamenty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które lubią niezależność. Stosunek ceny do jakości jest zadowalający w tych miejscach. Nie możemy spodziewać się szwedzkiego stołu na śniadaniu, ponieważ samodzielnie musimy zorganizować sobie posiłki, mamy za to do dyspacyjcnji swoją własną kuchnię.

Ostatnim rozwiązaniem są prywatne kwatery oraz pensjonaty. Najczęściej są one położone z dala od centrum. Jednak jeśli wybieramy się bardziej na odpoczynek, a nie na zwiedzanie zabytków będzie to idealne rozwiązanie. Cena jest atrakcyjna. W takich miejscach możemy liczyć na takie udogodnienia jak darmowy parking oraz śniadanie.

 

Jeśli szukasz noclegu w Katowicach sprawdź tutaj: https://noclegi.pinbook.pl/katowice

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl