Jaki świąteczny podarek sprawić osobie, która właściwie dostała już wszystko?

Jaki świąteczny podarek sprawić osobie, która właściwie dostała już wszystko?

Co roku większość z nas boryka się z problemem „co kupić bliskiej osobie?”. Nasza pula pomysłów, każdego roku się zawęża, spędza nam to sen z powiek. Może tym razem wybierzemy coś nieoczywistego?

Świąteczny, niezobowiązujący podarek zobowiązuje nas do bycia kreatywnym

Świąteczny prezent to mały, niezobowiązujący drobiazg, którym obdarowujemy się nawzajem z bliskimi. W tej tradycji nie chodzi o to, by sprawdzić komuś bardzo drogi prezent jak np. auto. Z samochodu ucieszyłby się przecież każdy. Polega ona bardziej, na podarowaniu czegoś, co zaskoczy obdarowaną osobą oraz będzie odpowiednie do jego zamiłowań czy osobowości. Rzecz lub czyn, który pozytywnie zaskoczy oraz przyniesie na myśl miłe chwile spędzone z bliskimi. Czasem wystarczy butelka wina, pięknie pachnący kosmetyk lub kolorowe skarpetki. Jednak problem pojawia się w chwili, kiedy już nasze świetne, kreatywne pomysły się kończą, bo przecież Święta wypadają każdego roku.

Prezent prosto ze sklepu zielarskiego

Być może w tym roku wyjątkowy prezent spotkamy w sklepie zielarskim? Warto go tam poszukać. Odpowiednio dobrana herbatka czy zestaw ziół i suszonych owoców skomponowany specjalnie dla wybranej osoby, na pewno przyniesie dużo radości. Być może tradycyjny zestaw do przygotowania i picia Yerba Mate okaże się strzałem w 10. Matero czyli naczynko oraz rurka zakończona siteczkiem, zwana bombillą to obowiązkowy zestaw dla miłośnika herbat i naparów ziołowych. Yerba mate, to nie jedyne zioło, które można zaparzyć i spożywać za pomocą bombilli i matero. Świetnie nadają się tu wszystkie zioła i suszone owoce.  Siteczko znajdujące się na końcu bombilli uniemożliwiająca połknięcie fragmentów ziół czy herbaty, a stalowa rurka to ekologiczna wersja jednorazowej, plastikowej słomki. Naturalne tykwy lub barwne ceramiczne naczynka zastąpią pospolity kubek,  a bombilla skróci proces odcedzania ziół z naparu. Dużą zaletą takiego prezentu jest fakt, że nadaje się on praktycznie dla każdego. Nie ma tutaj sprecyzowanej grupy wiekowej ani płci osób, dla których ów drobiazg byłby przeznaczony. Młodszy brat, spożywający napoje przez plastikowe słomki, starsza siostra lubująca się w piciu zielonej herbaty, ciocia, dla której ziółka na odchudzanie nie są obcym tematem, czy dziadunio pijący tylko czarną herbatę. Dla wszystkich ten podarek będzie czymś wyjątkowym i zaskakującym.

Artykuł psonsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl