Kiedy oglądanie telewizji online jest legalne?

Kiedy oglądanie telewizji online jest legalne?

Amatorów telewizji internetowej nie brakuje, coraz więcej osób decyduje się na oglądanie ulubionych programów w ten sposób. Coraz więcej w Internecie stron, które oferują taką możliwość. Warto jednak zastanowić się nad tym co wybierać i czy to, co robimy, jest do końca legalne.

Jeśli mamy do czynienia ze stroną, która jest oficjalnym dystrybutorem danego kanału i umożliwia oglądanie takich programów bez przyjmowania wpłat – jest to jak najbardziej w porządku. Nic tylko korzystać. Ale bardzo często nie ma nic za darmo – jeśli widzimy jakąkolwiek stronę, u której jest to normalne, trzeba wiedzieć, że narusza ona prawo autorskie, które jest w Polsce silnie karane. Dobrze jest więc przemyśleć kilkakrotnie, czy zależy nam na obejrzeniu czegoś przez kilkanaście minut i płaceniu grzywny, czy jednak nie jest to nam aż tak potrzebne, jak się wydawało na początku. Większość miejsc, gdzie naprawdę można oglądać programy TV w internecie, jest jednak płatna i często nie są to małe pieniądze. Mimo wszystko – mniejsze niż grzywna. W dodatku płatność za taki serwis jest często bardzo prosta – mówimy tutaj o przelewie lub płatności SMS Premium. Kilka ruchów i gotowe – mamy nasz własny dostęp do wybranego kanału. 

Telewizja online zyskuje na popularności – staje się coraz bardziej powszechna, ludzie częściej po nią sięgają. Mówią o tym statystyki. Nic dziwnego – przede wszystkim można oglądać ją niemalże na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, a także może po nią sięgać więcej niż jedna osoba w tym samym czasie. Dodatkowo niektóre z nich umożliwiają nagrywanie interesującego nas programu. Dlatego warto po nią sięgać, ale zanim – warto o niej wiedzieć więcej, dlatego dobrze jest wejść na sprawdzoną i wiarygodną stronę, która dokładnie wie „z czym to się je”, aby uniknąć sobie niepotrzebnych kłopotów lub szukania informacji na własną rękę. Jedną z takich stron jest http://telewizjaregionalna.eu, gdzie znajdą się odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. 

Telewizja internetowa będzie świetna dla każdego, kto lubi oglądać różnego rodzaju programy telewizyjne, ale na swoim telefonie lub tej telewizji po prostu nie posiada. 

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl