Kosmetyki do oczyszczania twarzy, co musisz o nich wiedzieć?

Kosmetyki do oczyszczania twarzy, co musisz o nich wiedzieć?

Podstawą zdrowej, promiennej cery jest właściwe oczyszczanie twarzy. Z pozoru wydaje się ono być zwyczajną czynnością, jednak rzutuje w znacznym stopniu na jej wygląd. Gabinety kosmetyczne oferują najróżniejsze metody gruntownej pielęgnacji skóry: oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja, hydrabrazja, peeling kawitacyjny czy też chemiczny. Niepotrzebne jednak są wizyty u specjalistki, by zadbać o swoją skórę. Wystarczy zaopatrzyć się we właściwe kosmetyki i wygospodarować dla siebie trochę wolnego czasu.

Zacznij od demakijażu

Właściwe oczyszczenie twarzy musi opierać się na dokładnym zmyciu makijażu oraz brudu, który gromadzi się na niej przez cały dzień. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak jesteśmy obciążeni zanieczyszczeniami. Niedomyta skóra nie oddycha prawidłowo i w konsekwencji mogą pojawić się na niej wypryski i podrażnienia, a dodatkowo może nabrać ziemistego koloru. Dlatego tak ważne jest wykonywanie tego zabiegu we właściwy sposób.

Na rynku dostępne są specyfiki do zmywania makijażu o charakterze jednofazowym i dwufazowym. Ten drugi jest szczególnie skuteczny ze względu na dodane olejki, doskonale rozpuszczające makijaż wodoodporny. Należy pamiętać o wstrząśnięciu pojemnikiem przed użyciem. Aby nie podrażnić skóry okolic oczu, warto przyłożyć wacik nasączony płynem i potrzymać go na powiekach. Dzięki temu dokładnie rozpuści kosmetyki i łatwiej zetrzemy je z powiek, które mają wyjątkowo delikatną skórę.

Dostosuj typ specyfiku oczyszczającego do rodzaju cery. Mleczko mocno nawilża i natłuszcza, zatem znakomicie sprawdzi się u osób ze skłonnością do przesuszania się skóry. Kolejnym etapem będzie wtedy tonizacja, która również nawilży i złagodzi podrażnienia oraz przywróci naturalne pH. Osoby z cerą tłustą i mieszaną powinny pozbywać się makijażu i nieczystości za pomocą specjalnie przystosowanego żelu, który nie pozostawi tłustej warstwy. W dalszej kolejności wskazane jest użycie tonika, który wysuszy i lekko złuszczy cerę. Różnorodność kosmetyków dostępnych na rynku jest niezwykle szeroka, dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu https://neness.pl/, której urozmaicony wybór produktów z pewnością zaspokoi potrzeby każdej kobiety.

demakijaż

Peeling gruntownym oczyszczeniem

Oprócz gruntownego oczyszczenia twarzy należy pamiętać o złuszczeniu martwego naskórka, który, gromadząc się, zatyka pory i może prowadzić do wystąpienia trądziku. Wśród rodzajów peelingów należy wyróżnić ten enzymatyczny, drobnoziarnisty i gruboziarnisty, a każdy z nich służy określonemu rodzajowi cery oraz jest dostosowany do konkretnych potrzeb. Peeling z granulkami wmasowuje się w nawilżoną uprzednio twarz okrężnymi ruchami i następnie spłukuje. Specyfik enzymatyczny wystarczy nałożyć na oczyszczoną twarz i po wskazanym czasie zmyć.

Cera sucha i naczynkowa powinna być traktowana łagodniej, toteż osoby o takich tendencjach powinny stosować peeling enzymatyczny o kremowej konsystencji, który rozpuszcza martwy naskórek. Zabieg należy wykonywać raz w tygodniu, a jego doskonałym dopełnieniem będzie wykonanie maseczki, która skuteczniej wniknie w strukturę skóry i dokładnie nawilży twarz.

Osoby o cerze tłustej lub mieszanej powinny wykonywać peeling gruboziarnisty typu srub 1-2 razy w tygodniu, który uwalnia od zrogowaciałego naskórka i odświeża skórę. Wmasowanie substancji powinno odbywać się kolistymi ruchami. Zabieg ten redukuje problemy skórne i zapewnia efekt wygładzenia.

Prawidłowo wykonany rytuał oczyszczania twarzy nie tylko usunie makijaż i zanieczyszczenia, ale także sprawi, że finalnie nałożony krem lub maska o wiele szybciej się wchłonie oraz efektywniej zadziała. W konsekwencji nasza cera będzie gładka, świeża i promienna oraz zachowa młodość na długo.

 

Materiał zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl