Krzesła do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

Krzesła do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym

Współczesna kuchnia kojarzy się często z minimalizmem i funkcjonalnością. Jasne kolory, czystość i prostota stanowią scenerię do przyrządzania barwnych i smakowitych potraw. Jakie krzesła najlepiej pasują do kuchni w stylu nowoczesnym? Czy mogą wprowadzić do niej przytulny klimat, zachowując przy tym modernistyczny wygląd? Oto przegląd nowoczesnych krzeseł kuchennych.

Praktycznie znakomite

Wszystkie krzesła kuchenne, nie tylko te w stylu nowoczesnym, powinny być jednocześnie praktyczne, wytrzymałe i estetyczne. W tym pomieszczeniu są one szczególnie narażone na zabrudzenia i zniszczenia, na przykład rozcięcie tapicerki lub przypalenie. Dlatego warto w pierwszej kolejności zwracać uwagę na ich jakość.
Idealnym materiałem dla mebli kuchennych jest drewno. Odpowiednia konstrukcja zapewnia ich stabilność, łatwo jest je wyczyścić i niezależnie od jego rodzaju czy koloru będzie pasować praktycznie do wszystkiego. W dodatku jest ono ekologiczne i poddawane recyklingowi, co bez wątpienia wpisuje się we współczesne trendy i styl życia.


Żeby ustrzec się problemów z zabrudzeniami, lepiej unikać obić wykonanych z trudnych do wyczyszczenia materiałów. Lepszym wyborem będą ciemniejsze odcienie i wzory. Jeśli jednak zależy nam na jasnych barwach, warto znaleźć wodoodporne lub łatwe do wyczyszczenia materiały. Mimo tego, że skóra lub jej imitacja spełniają to kryterium, nie będzie ona najlepszym wyborem.Bardzo dobrym rozwiązaniem będą zdejmowane poduszki na krzesła. Łatwo można je wyprać lub wymienić na nowe, gdy zużyją się już całkowicie. Można bawić się ich kolorami, kształtami i wzorami, a gdy zajdzie taka potrzeba, całkowicie z nich zrezygnować odsłaniając pełną krasę samych krzeseł.
 

Nowoczesne kształty

Krzesła w nowoczesnej kuchni powinien cechować odpowiedni design. Doskonale sprawdzać się będą proste, geometryczne formy, urozmaicone intrygującymi detalami. Mogą to być na przykład zaokrąglone brzegi oparcia, rozstawione na boki nogi czy ciekawy układ desek w oparciu.
Do stylu współczesnego pasować będą zarówno klasyczne modele znane z wcześniejszych konwencji, jak i zupełnie nowe, świeże formy. Najistotniejsze jest zawsze zachowanie minimalizmu. Na przykład zwykłe, drewniane krzesło z wysokim oparciem będzie pasowało do takiej kuchni równie dobrze, jak model o opływowej, kubełkowej budowie. Można również zabawić się nieco konwencją i postawić na dwa różne modele siedzisk przy jednym stole, wprowadzając do aranżacji nieco urozmaicenia.

Warto też pomyśleć nad zakupem stołków kuchennych, które sprawdzą się w przypadku wyspy lub wysokiej lady. One również powinny mieć nieskomplikowaną, choć praktyczną formą. Mogą mieć na przykład wygięte siedzisko stanowiące jednocześnie niskie oparcie. W przypadku lady lub wyspy, dobrym pomysłem będą wysokie krzesła typu hoker.

Barwy przyszłości

Nowoczesna kuchnia kojarzy się przede wszystkim z jasnymi barwami, takimi jak biel czy odpowiednie odcienie szarości i brązu. Kolory te sprawdzą się również w przypadku krzeseł. Pasować będzie zarówno naturalne, jak i pomalowane drewno. Może towarzyszyć mu również utrzymane w tej kolorystyce obicie, metalowe nogi czy siedzisko z jeszcze innego materiału. Klasyczne połączenie bieli i czerni będzie nie tylko nowoczesne, ale też eleganckie.

Pomieszczenie w stylu nowoczesnym niekoniecznie musi być monochromatyczne. Wprowadzenie idealnie dobranych do siebie kolorów ożywi kuchnię i sprawi, że będzie znacznie przytulniejsza. wspaniale nadaje się do tego ciepła żółć, intensywna czerwień czy soczysta zieleń. Barwę mogą zyskać same krzesła, ich elementy lub dodatki, na przykład poduszki. Bardzo dobrze wyglądać też naturalne wzory, na przykład w postaci motywów roślinnych, barwne geometryczne kształty czy imitacja marmuru. Oczywiście należy przy tym pamiętać o umiarze.

Nowoczesny styl kuchni opiera się na minimalizmie i praktycznym rozwiązaniom, dzięki którym całą uwagę możemy poświęcić doświadczeniom kulinarnym oraz miłym spędzeniu czasu w gronie najbliższych.

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl

Warto zobaczyć