Kupujemy mieszkanie w Krakowie

Kupujemy mieszkanie w Krakowie

Kupno mieszkania jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Inwestycja ta jest po pierwsze obarczona ogromnym kosztem, a po drugie wpływem na całe następne życie. Nie tylko z powodów finansowych, ale również ze względu na nowe środowisko, w którym przyjdzie żyć po wybraniu i kupieniu danego mieszkania.

Nic zatem dziwnego, że wybranie konkretnego miejsca poprzedzone powinno być bardzo skrupulatnym sprawdzeniem wszystkich jego cech. Na co jednak powinno się szczególnie patrzeć, przeglądając oferty mieszkań?

Lokalizacja mieszkania

Zdecydowane jedną z najważniejszych spraw związanych z wyborem konkretnego mieszkania jest to, gdzie jest ono zlokalizowane. Konkretne miejsce będzie miało wpływ nie tylko na to, jak wygodnie i komfortowo będzie się mieszkało w danym miejscu, ale również na to, jak wygodnie będzie można się do niego dostać, wracając z pracy lub wybieraj się na zakupy.
Z tych właśnie powodów kluczowe w lokalizacji mieszkania jest to, czy posiada w swoim sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu lub obiekty rozrywkowe, które mogłyby powodować zakłócanie spokoju i ciszy. Równie ważne jest to, czy będzie to mieszkanie na dużym osiedlu, z setkami podobnych mieszkań, czy może pojedynczy i kameralny blok, umiejscowiony nieco na uboczu danej dzielnicy.
Choć cisza i spokój kusi, to nie można zapominać także o tym, aby mieszkanie było odpowiednio dobrze skomunikowane. W końcu co komu po nawet najcichszym mieszkaniu, gdy do najbliższego sklepu trzeba iść kilkadziesiąt minut, a do przystanku autobusowego jeszcze dalej.
Posiadając małe dzieci, warto także patrzeć na to, czy w rozsądnej odległości od mieszkania znajdują się szkoły, przedszkola lub żłobki. Bliskie położenie takich placówek znacznie poprawia jakość życia pod kątem podwożenia i odbierania maluchów.

deweloper

Metraż mieszkania

Nie mniej ważne od lokalizacji jest oczywiście samo mieszkanie, a szczególnie to, jak będzie ono duże. Oczywiście jest to kwestia czysto finansowa, ponieważ im większy metraż, tym większa cena mieszkania, jednak w przypadku posiadania większej rodziny np. dwójki dzieci, koniecznie trzeba patrzeć na ten aspekt. Z czasem konieczne stanie się posiadanie przez dzieciaki osobnych pokoi, co w małym mieszkaniu będzie po prostu niewykonalne.

Dodatkowe udogodnienia

Na komfort życia w wybranym mieszkaniu wpływa jednak jeszcze coś więcej. Coś, co rzadko jest wymieniane w prospektach reklamowych, a co stanowi często czynnik wyboru pomiędzy danymi mieszkaniami. Chodzi oczywiście o dodatki do mieszkania i udogodnienia zgadujące się w budynku.
Choć miejsce parkingowe dla jednego lub nawet dwóch samochodów to już standard, to takie rzeczy jak prywatna komórka lokatorka, to nadal rzadko spotykane udogodnienie dla przyszłych mieszkańców. Warto jest się na nią zdecydować, szczególnie przy mniejszych mieszkaniach, ponieważ dzięki nim możliwe staje się znaczne rozładowanie danego wnętrza od często niepotrzebnych rzeczy, które używane są bardzo okazjonalnie.
Oprócz komórki warto również zwracać uwagę na to, czy w danym bloku znajduje się np. rowerownia, ponieważ daje to możliwość łatwego, a co najważniejsze bezpiecznego przechowywania swoich dwóch kółek.

Gdzie kupić?

Znając określone parametry wyboru mieszkań, powstaje ostatnie pytanie, czyli u jakiego dewelopera zakupić mieszkanie?
Zakup mieszkania w Krakowie nie jest łatwym zadaniem. Duży wybór i wiele zmiennych powodują, że chcąc przeprowadzić cała inwestycje sprawnie i bezpiecznie, szukać się powinno pewnego i w pełni wiarygodnego dewelopera. W tym punkcie szczególnie polecić można Wawel Service, to solidny developer, Kraków to jego siedziba już od ponad 25 lat i w ciągu tego czasu sprzedał ponad 3500 mieszkań. Aktualną ofertę można znaleźć na http://taniemieszkania.pl/

 

Materiał partnera zewnętrznego

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl