Mauritius atrakcje - dlaczego warto pojechać?

Mauritius atrakcje - dlaczego warto pojechać?

Wybierając miejsce wakacyjnych, czy urlopowych wojaży wiele osób kieruje się przede wszystkim potrzebą odpoczynku i oderwania od codziennych obowiązków. Rodzaje aktywności mogą być dostosowane do charakteru podróżujących. Zarówno bardziej bierne, polegające na relaksie nad wodą, jak i angażujące atrakcje można znaleźć podczas wycieczki na malowniczą wyspę Mauritius.

Mauritius to malownicza wyspa leżąca na środku Oceanu Indyjskiego. W przeszłości był to teren należący do Wielkiej Brytanii. Ludność w większości stanowią Kreole. Mauritius jest nazywany Czerwoną Wyspą, dzięki kolorom, jakie przeważają w krajobrazie. Warto pojechać i zobaczyć między innymi unikalne formacje skalne, które zwane są tsingy. Mauritius to ponad 11 tysięcy gatunków flory i fauny. Około 83% to gatunki występujące wyłącznie na tym terenie. Nie ma możliwości zobaczenia ich nawet w ogrodach zoologicznych czy botanicznych. Należą do nich między innymi urokliwe małpiatki, do których należą lemury. Malownicze są kwiaty, liczne eufobie, różnego rodzaju kaktusy. Warto spacerować w lasach mangrowych. Występują drzewa takie jak baobaby. Na „rajskiej wyspie” Mauritius odpoczynek jest wyjątkowy. Na malowniczych, skrzących złotym piaskiem plażach, panuje łagodny klimat, a ciepłe wody Oceanu Indyjskiego wręcz zapraszają do kąpieli.

Mauritius atrakcje na miejscu

Odwiedzając Mauritius atrakcje, których można się spodziewać w czasie wycieczki, są bardzo kuszące. Zakwaterowanie w luksusowym ośrodku gwarantuje komfortowe warunku przez cały pobyt. Tereny wokół hotelu są obsadzone tropikalnymi roślinami wyspy. Kompleksy zwykle są wpasowane w naturalny krajobraz. Goście mają możliwość wypoczywania na urokliwej, skrzącej złocistym piaskiem plaży, która dodatkowo kusi cieniem palmami kokosowymi. Dodatkowo dla gości dostępny jest basen zewnętrzny. Dla osób, które preferują aktywność fizyczną, dostępne jest bogato wyposażone centrum fitness, korty tenisowe czy boiska do gry m.in. w siatkówkę. Dla tych, którzy mają ochotę zadbać o ciało, udostępnione jest spa, które oferuje rozmaite zabiegi relaksacyjne, masaże czy warsztaty jogi.

Mauritius atrakcje wyjazdowe

Plusem wyboru wyprawy są Mauritius atrakcje, które można dostosować do własnego charakteru, preferowanej aktywności oraz innych oczekiwań. To świetna propozycja zarówno dla osób, które chcą w samotności odpocząć od zgiełku świata, zwiedzić ciekawe miejsca, jak i wspólnie z rodziną czy grupą znajomych. Wybór atrakcji, jakie oferuje podróż na Mauritius, jest ogromny.

Wycieczka obejmująca Curepipe, Grand Bassin, Chamarel

Mauritius atrakcje to między innymi odbycie wycieczki w głąb wyspy. W Curepipe można zachwycić się i zakupić wykonane z wysokiego gatunku odzieży wykonanej z kaszmiru oraz wełny. Ponadto można zaopatrzyć się-jako pamiątkę bądź prezent dla najbliższych-w wykonany z najwyższą precyzją model zabytkowego statku. Z punktu widokowego stanowiącego kolejny punkt wycieczki można obejrzeć przepiękny wąwóz Black River z wodospadem. Przy kraterze wygasłego wulkanu Trou aux Cerfs jest możliwość postoju i wykonania wielu urokliwych zdjęć. Dalsza część to wizyta w kompleksie świątynnym hinduistów. Można podziwiać tam ogromny pomnik Sziwy. Nieopodal znajduje się święte jezioro Ganga Talao. Przed powrotem do hotelu można podziwiać niezwykle malowniczy Seven Coloured Earthz wielobarwnymi roślinami.

Mauritius atrakcje-Rejs katamaranem (Catamaran West)

Rejs rozpoczyna się przy urokliwym molo Black River Fishing Centre. Następnie odbywa się podróż w kierunku Tamarin Bay. To miejsce, gdzie można podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku. Oglądając krajobrazy zachodniego wybrzeża można podziwiać między innymi górę Rempart. Przy Kryształowej Skale osoby preferujące nurkowanie mogą popływać w jasnej lagunie. Reszta ma w tym czasie wolną chwilę na odpoczynek i zwiększenie swojej kolekcji zdjęć. Przed powrotem na miejsce noclegu odbywa się rejs w kierunku Île aux Bénitiers.

Mauritius atrakcje-Stolica Port Louis i Ogród Botaniczny Pamplemousses

Mauritius atrakcje to obowiązkowo wizyta w stolicy Port Louis, mieście zaskakującym różnorodnością architektoniczną. Obok nowoczesnych budynków można zobaczyć tradycyjne chaty kreolskie. Zakupy warto poświęcić na skosztowanie egzotycznych owoców, warzyw oraz aromatycznych przypraw. Przy meczetach stoją kościoły chrześcijańskie a po sąsiedzku-świątynie hinduistyczne. W czasie wycieczki odwiedza się Ogród Botaniczny Pamplemousses. Jest prowadzony od XVIII wieku. Jest tu możliwość obejrzenia gatunków fauny i flory nigdzie indziej niedostępnych.

Mauritius atrakcje-Herbaciany Szlak i Park Vanilla

Mauritius przez wiele słyną z produkcji herbaty. Herbaciana Droga przy Bois Cherie umożliwia obejrzenia plantacji tej rośliny. Ponadto odbywa się zwiedzanie muzeum herbaty oraz manufaktury, w której poznaje się tajniki produkcji. Na koniec degustacja wyjątkowych rodzajów naparu. Na najbardziej wysuniętym na południe skrawku wyspy, czyli Clif Gris Gris, można wdychać świeże powietrze, które dociera z Antarktydy. Na zakończenie wycieczki odwiedziny w Parku Vanilla. Jest to możliwość kolejnego spotkania z niezwykłą fauną i florą Maskarenów. Tutaj żyją krokodyle, żółwie olbrzymy, małpy, nietoperze, dzikie świnie, gekony, jelenie z Jawy, jak również japońskie karpie.

Mauritius atrakcje warte każdych pieniędzy

Wycieczka na Mauritius to propozycja dla każdego. Można wybrać propozycję podstawową lub ubogacić wycieczkami fakultatywnymi umożliwiającymi zwiedzanie miejsc niedostępnych na co dzień. Zarówno bierne, jak i bardzo aktywne spędzanie czasu jest dostępne za niewielką cenę w porównaniu w stosunku do oferowanych atrakcji.

 

Materiał zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl