Na co zwrócić uwagę, wybierając stół do kuchni i jadalni?

Na co zwrócić uwagę, wybierając stół do kuchni i jadalni?

Wybór odpowiedniego stołu do kuchni i jadalni to nie lada wyzwanie. Uwzględnić musimy bowiem nie tylko metraż pomieszczenia czy też liczbę domowników, ale również przyszłe potrzeby rodziny. Jak zatem wybrać stół, aby jego wymiana na nowy egzemplarz nie nastąpiła zbyt szybko?

Jaki stół do kuchni?

Wybierając stół do kuchni, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Może to być:

  • drewno – prezentuje się szczególnie dobrze w kuchniach klasycznych, dodając im eleganckiego i przytulnego charakteru. Aby jednak stół drewniany stanowił rozwiązanie na lata, musi być odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwym wpływem wilgoci.

W intensywnie eksploatowanej kuchni doskonale sprawdzą się stoły wyposażone w blaty wykonane z materiałów drewnopochodnym. Przykładem takiego rozwiązania jest stół Halmar FRYDERYK. Jego nogi wykonane zostały z drewna litego, co gwarantuje stabilność konstrukcji, zaś do produkcji blatu użyto laminowanej płyty MDF, która jest trwała i odporna na ścieranie oraz wilgoć.

  • szkło – sprawdzi się zarówno w kuchni tradycyjnej, jak i nowoczesnej. W przypadku szklanego stołu zwykle jego nogi wykonane są z drewna lub stali nierdzewnej, zaś szklany jest jedynie blat. Taka konstrukcja jest trwała, stabilna i bezpieczna. Wśród polecanych rozwiązań tego typu wymienia się niewielki stół Halmar LESTER oraz niezwykle funkcjonalny, rozkładany model tej samej marki o nazwie LORD.
  • tworzywo sztuczne – sprawdzi się w nowoczesnej i minimalistycznej kuchni, zwłaszcza jeśli stół będzie miał ciekawy kształt lub niepowtarzalny kolor. Nada pomieszczeniu lekkości i modernistycznego wyglądu.

Decydując się na kupno stołu do kuchni, warto zwrócić uwagę także na jego rozmiary. Z oczywistych względów należy je dopasować do metrażu pomieszczenia. Jeżeli nie mamy jadalni, w której zmieściłby się duży stół, w kuchni warto postawić stół rozkładany, taki jak Halmar STANBUL, Halmar ARABIS 2 czy też Halmar KENT. Jego zaletą jest to, iż szybko możemy go dostosować do zmieniających się potrzeb domowników. Przy takim stole możemy nie tylko jeść, ale również pracować czy też odrabiać lekcje z dziećmi.

Jaki stół do jadalni?

Jadalnia w wielu przypadkach, podobnie jak salon, stanowi pomieszczenie reprezentacyjne, które oddajemy do użytku nie tylko domownikom, ale również gościom. Z tego względu warto postawić na wyposażenie najwyższej jakości.

Sercem każdej jadalni jest niewątpliwie stół. Warto poświęcić zatem nieco więcej uwagi jego prawidłowemu doborowi. Liczy się nie tylko materiał, z którego mebel został wykonany czy też jego rozmiary.

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, aby stół w jadalni był dopasowany do stylu, w jakim zamierzamy urządzić to pomieszczenie. Tylko wówczas zyskamy wrażenie harmonii, dzięki której celebrowanie chwil z rodziną i przyjaciółmi jest jeszcze przyjemniejszym doznaniem. W eleganckim wnętrzu po prostu lepiej spędza się czas. Nawet posiłki wydają się smaczniejsze.

Przy wyborze optymalnego stołu do jadalni pomocne okazać mogą się następujące zasady:

  • Stół wykonany z litego drewna jest gwarancją elegancji i solidności.
  • Coraz popularniejsze stają się stoły wykonane z materiałów drewnopochodnych, które odznaczają się mniejszą trwałością w porównaniu z litym drewnem, jednak dzięki współczesnej technologii produkcji ich jakość jest coraz lepsza.
  • W nowoczesnych wnętrzach lepiej sprawdzają się masywne stoły, w rustykalnych i skandynawskich modele o lekkiej konstrukcji.
  • Niezwykle ciekawie prezentują się drewniane blaty z metalowymi nogami oraz szklane blaty z drewnianymi lub stalowymi nogami. To konstrukcje przeznaczone do minimalistycznych i industrialnych.

Wybór odpowiedniego stołu do kuchni i jadalni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza iż na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli, które różnią się wielkością, materiałem użytym przy produkcji czy też kolorystyką. Stół należy zawsze dobierać do własnych potrzeb, uwzględniając dostępny budżet i styl, w jakim wykonano wnętrze.

 

Materiał zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl