Powrót do szkoły - lista najpotrzebniejszych artykułów

Powrót do szkoły - lista najpotrzebniejszych artykułów

​Początek roku szkolnego już za pasem! Żeby ułatwić Ci wyprawę do sklepu przygotowaliśmy listę niezbędnych elementów szkolnego wyposażenia! Zabierz ją ze sobą i zyskaj pewność, że niczego nie przeoczysz.

Kompletując szkolną wyprawkę musimy mieć na uwadze, że uczniowie wykonują w trakcie swoich zajęć wachlarz przeróżnych aktywności. Nawet najmłodsi obok lekcji plastyki, w trakcie których przygotowują fantazyjne prace, uczą się także pisania czy liczenia. Aby umożliwić dzieciom pełen rozwój należy wyposażyć je w przybory szkolne, które pozwolą im na uczestniczenie w zróżnicowanych czynnościach edukacyjnych. 

Na liście niezbędnych szkolnych akcesoriów znajdują się:

  • Piórnik

Niezbędny do przechowywania przyborów, dokonując wyboru powinniśmy mieć na uwadze jego pojemność, ponieważ musi pomieścić liczne akcesoria.

  • Nożyczki

Przydatne do wykonywania różnego rodzaju prac plastycznych i technicznych. Warto wyposażyć się w różne rozmiary, które pozwolą zarówno na precyzyjne wycinanie małych elementów, jak i na szybkie cięcie dużych fragmentów papieru.

  • Klej

Kolejne akcesorium konieczne do tworzenia fantastycznych dzieł. Szczególnie polecamy magiczny klej na bazie wody, który może być stosowany nie tylko do papieru, ale również do drewna czy fotografii. 

  • Kredki

Potrzebne do tworzenia kolorowych rysunków i ozdabiania zeszytów! Najbardziej uniwersalne są kredki ołówkowe, docenią je zarówno młodsi jak i starsi. 

  • Teczka

Służy organizacji i przechowywaniu stworzonych przez dzieci prac. Wszystkie dzieła małych artystów są cenne, więc warto o nie dobrze zadbać!

  • Zeszyt

Niezwykle ważna pozycja. Powinniśmy wyposażyć się w ilość odpowiadającą ilości przedmiotów szkolnych, ponieważ zeszyty są wykorzystywane niemal na każdych zajęciach. Uczniowie wykorzystują je do nauki pisania, notowania ważnych informacji czy wykonywania obliczeń

  • Kolorowy papier

Barwny papier pozwala na tworzenie najróżniejszych kolaży, wycinanek i wyklejanek. Z pewnością pobudzi wyobraźnie i rozwinie kreatywność Twojego dziecka.

  • Zestaw geometryczny

Wykorzystywany na lekcjach matematyki i techniki W jego skład powinny wchodzić: kątomierz, ekierka i linijka. Tak skompletowany zestaw pozwoli pilnym uczniom na precyzyjne pomiary!

  • Farby plakatowe 

Używane nie tylko na lekcjach plastyki, ale również do przygotowywania prac plastycznych na inne przedmioty. To pierwsze akcesoria w niezbędniku młodego malarza. 

  • Ołówki

Przydatne nie tylko dla małych rysowników - ołówki są szczególnie cenne w trakcie nauki pisania, ponieważ wszystkie popełnione błędy da się łatwo zetrzeć gumką (możemy kupić takie, które są już  w nią wyposażone)

Wszystkie przybory i wiele więcej kupisz na: kaufland.pl.

Artykuł partnera