Przewodowe czy bezprzewodowe? Rozważamy wybór słuchawek

Przewodowe czy bezprzewodowe? Rozważamy wybór słuchawek

Przyjemność słuchania muzyki bądź rozmawiania przez telefon – o tym marzymy, ale nie zawsze nam się to udaje. Choć do dyspozycji mamy słuchawki, jednego razu męczymy się z poplątanymi kablami, przy innej okazji podczas rozmowy tracimy zasięg. Zalety i wady posiadają zarówno słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe. Które jednak sprawdzą się lepiej i sprawią, że ich użytkowanie będzie zdecydowanie częściej komfortowe niż irytujące?

Słuchawki przewodowe

            Słuchawki przewodowe to wybór zdecydowanie tańszy od bezprzewodowych odpowiedników. Choć płacimy za nie mniej, wcale nie musimy martwić się o jakość. Bardzo często można spotkać się z oceną, że to właśnie ten typ słuchawek jest najlepszy. I trzeba przyznać temu stwierdzeniu sporo racji – przewodowe słuchawki mają mnóstwo zalet, a minusy są raczej niewielkie.

            Z atutów warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty zakupu, które mieszczą się w budżecie każdego z nas. Takich słuchawek nie trzeba ładować. Wystarczy, że wrzucimy je do torby czy plecaka, np. wybierając się na siłownię lub w długą podróż, w dowolnym momencie wyciągniemy, podłączymy do telefonu, tabletu lub innego urządzenia, i już możemy cieszyć się ulubionymi dźwiękami.

            Słuchawki przewodowe, np. dostępne w sklepie AkcesoriaMarket.pl, dobrze izolują dźwięki płynące z otoczenia i nie rodzą ryzyka utraty zasięgu. Jakość dźwięków czy rozmowy może być naprawdę zaskakująco dobra. Poza tym wybieramy pośród kilku ich rodzajów: nausznych, dousznych, dokanałowych lub zausznych. I wreszcie estetyka – tutaj producenci nie muszą martwić się o niezadowolonych klientów.

            Wychwaliliśmy, a teraz przyjrzyjmy się wadom. Największym i najczęściej wymienianym minusem, są plączące się kable. Idealnego rozwiązania tego problemu jeszcze nie wymyślono, choć w dużym stopniu splątanie przewodów można wyeliminować, korzystając ze specjalnych organizerów do kabli. Poza tym długość kabli słuchawek stanowi pewne ograniczenie. Porównując jednak liczbę zalet i wad, wspomniane minusy nie są aż tak znaczącą przeszkodą w codziennym użytkowaniu.

Słuchawki bezprzewodowe

            Droższe, za to na prowadzenie wysuwa się atut w postaci braku jakichkolwiek kabli. To, co w słuchawkach przewodowych najbardziej nas irytuje, tutaj zwyczajnie nie ma miejsca. Łączymy słuchawki za pomocą Bluetooth z wybranym urządzeniem, i gotowe!

            Takie słuchawki są lekkie, zajmują mniej miejsca, co sprzyja wygodnemu transportowi. Pośród nich również znajdujemy różne rodzaje. Każdy ma szansę wybrać taki produkt, który w subiektywnym odczuciu spełnia jego oczekiwania. Estetyka to zaleta, podobnie jak w przypadku słuchawek przewodowych.

            Jak się przedstawiają wady? Największa to wyższe koszty zakupu. Prawie na równi z nią staje konieczność regularnego ładowania słuchawek. Jeśli o tym zapomnimy, do niczego nam się nie przydadzą, o ile nie pokusimy się o wybór modelu, który może być zamiennie stosowany z przewodami zakończonymi złączem typu jack.

            Z plątaniną kabli, ale lepszą jakością dźwięku i w niższej cenie, a może drożej, z ciekawym designem i bez nielubianych przewodów? To od naszych potrzeb zależy, które słuchawki ostatecznie wybierzemy. I jedne, i drugie mogą spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl