Stomatologia estetyczna - w obronie Twojej młodości

Stomatologia estetyczna - w obronie Twojej młodości

Jak wiadomo, zabiegi w gabinetach dentystycznych mogą odjąć kilka lat i to nie tylko naszemu uśmiechowi. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, jak uzębienie może prowadzić do wypełnienia policzków i ust oraz przywrócenia twarzy prawidłowego konturu. Co ciekawe, w Polsce stomatolodzy odkryli, że zęby mają płeć! Czy wizyta u stomatologa w trakcie ciąży jest niebezpieczna? Dowiedz się w poniższym artykule.

Lifting u dentysty?

Lifting twarzy u dentysty? W USA kobiety zapisują się na wizyty u stomatologa, aby poddać się właśnie temu zabiegowi. Warto wiedzieć, że obniżona gęstość skóry na twarzy, a także opadłe policzki są uwarunkowane zwłaszcza przez stan zębów. Wraz z wiekiem zęby ścierają się, z kolei szczęka przesuwa się do tyłu, co optycznie nas postarza. Aby temu przeciwdziałać, stomatolodzy aplikują na górne oraz dolne zęby licówki. Licówki odbudowujące górne przednie trzonowce dają efekt podniesionych policzków, z kolei przyklejone do przednich zębów sprawiają, że usta wydają się pełniejsze, a kąciki podniesione. Licówki nałożone na tylne zęby podkreślają kontur twarzy. Podatne na upływ czasu są także dziąsła, które z biegiem lat się obkurczają. Na szczęście mogą być one odbudowane przez przeszczep tkanki miękkiej.

Wizyta u dentysty w ciąży – czy jest bezpieczna?

W powszechnej opinii uważa się, że w ciąży nie można leczyć zębów, ani poddawać się zabiegom upiększającym. Jest to mit, ponieważ leczenie jest niezbędne, np. aby chronić matkę i płód przed próchnicą. Należy być jednak ostrożnym w przypadku takich zabiegów jak leczenie kanałowe, badanie rentgenowskie. Konieczne jednak jest przestrzeganie zasad jamy ustnej, regularne wizyty co 3 miesiące i usuwanie kamienia nazębnego.

stomatologia estetyczna Kraków

Czy zęby mają płeć?

Stomatolodzy z Katowic doszli do wniosku, że zęby mają.. płeć. W Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej dr. Romana Borczyka w Katowicach przeprowadzono eksperyment na 500 pacjentach po 35. roku życia. Płeć zęba można określić wraz z wiekiem - wpływa na to kolor, kształt, a także typ ubytków. Płeć zębów można rozpoznać również przez pomiar korony zęba, jednak czasem ta metoda może okazać się niewystarczająca, ponieważ zmiany zależą też od genów i prowadzonej diety. Z czego wynikają różnice między damskimi a męskimi zębami? Mężczyźni zaciskają szczęki podczas snu oraz zagryzają je mocno w sytuacjach stresowych. Kobiety rozładowują stres w inny sposób, dlatego ich zęby są bardziej okrągłe i są mniej podatne na deformację.

Stomatologia estetyczna Kraków

Czym jest właściwie stomatologia estetyczna? Jest to dział stomatologii, który zajmuje się poprawieniem wyglądu zębów. Stomatolog pomaga nam ocenić estetykę zębów, a także podsuwa pomysły, jak upiększyć nasz uśmiech. Więcej dowiesz się na https://cdcstomatologia.pl/stomatologia-estetyczna.html . Sprawdź i umów się na wizytę >>

Jakim osobom może pomóc stomatologia estetyczna? Jest ona przeznaczona dla osób, które nie są zadowolone z koloru i kształtu swoich zębów. Likwidowanie przebarwień i wybielanie to jedne z sugerowanych rozwiązań przez tę dziedzinę dentystyki. Stomatologia estetyczna nie należy do najtańszych zabiegów, ale Kraków posiada atrakcyjny cennik. Wybielić zęby możemy już od 900 do 1500 złotych, a licówki założyć od 1600 złotych.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl