Suplementacja przy PCOS – co warto wiedzieć o zespole policystycznych jajników?

Suplementacja przy PCOS – co warto wiedzieć o zespole policystycznych jajników?

PCOS to zaburzenie, które diagnozuje się o wielu kobiet na całym świecie, a świadomość na jego temat z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Jeśli chodzi przyczyny zespołu policystycznych jajników – nie istnieje jedno, konkretne źródło. Przyczyny występowania PCOS możemy podzielić na genetyczne, endokrynologiczne, środowiskowe oraz metaboliczne, jednak naukowcy wciąż pracują nad określeniem jednej, charakterystycznej przyczyny tego zaburzenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest policystyczny jajnik, jak objawia się to zaburzenie oraz, jaka jest najskuteczniejsza suplementacja przy PCOS? W poniższym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zagadnienia związane z tym zaburzeniem oraz odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. Zapraszamy!

Policystyczny jajnik – jakie są najczęściej zauważane objawy PCOS?

Do najczęściej wymienianych objawów zespołu policystycznych jajników zalicza się przede wszystkim zaburzenia cyklu menstruacyjnego, a co za tym idzie – problemy z zajściem w ciążę. Niezwykle często kobiety obserwują u siebie również pojawienie się nadmiernego owłosienia, głównie w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn, jak podbródek lub linia nad górną wargą. Kolejnymi objawami są rozchwianie i trudności w utrzymaniu masy ciała na odpowiednim poziomie, a także problemy z cerą oraz pojawienie się zmian skórnych, takich jak trądzik czy zmiany łojotokowe.

Policystyczny jajnik jest dość łatwo wykrywalny na badaniu USG, na którym możemy zaobserwować powiększenie jego objętości oraz wystąpienie na jego powierzchni licznych pęcherzyków (torbieli). 

PCOS – jak leczyć zespół policystycznych jajników i dlaczego warto?

Największym zagrożeniem dla kobiet cierpiących na zespół policystycznych jajników, jest niepłodność, w związku z czym bardzo istotne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, dzięki któremu uda się wyeliminować nieprzyjemne skutki oraz uciążliwe objawy tego zaburzenia. Kobiety z PCOS znacznie bardziej są również narażone na wystąpienie chorób serca, udaru, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu II, a także otyłości oraz dyslipidemii.

 

PCOS – jak leczyć?

Jeśli chodzi o leczenie zespołu policystycznych jajników, bardzo istotne jest stopniowe wprowadzanie zmian. Pierwszym krokiem jest zmiana diety na zdrowszą, bardziej zbilansowaną. Warto na tym etapie skupić się również na regularnym spożywaniu posiłków oraz utrzymywaniu odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dobrym pomysłem będzie również wprowadzenie większej ilości aktywności fizycznej do swojego codziennego harmonogramu.

Suplementacja przy PCOS to kolejny ważny element dbania o gospodarkę hormonalną, o którym musisz pamiętać. Odpowiednie preparaty pozwolą Ci przywrócić równowagę hormonalną oraz utrzymać ją na stałym poziomie. Suplementacja przy PCOS z wykorzystaniem https://inofem.pl/pcos/ okazała się skuteczna dla wielu kobiet. Jeżeli jesteś jedną z osób cierpiących na zespół policystycznych jajników – wypróbuj ten preparat, a także postaraj się wprowadzić zdrowsze nawyki do swojego życia, a z pewnością zaobserwujesz pożądane efekty!

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl