Sypialnia w kolorze Pantone 2020 - Classic Blue

Sypialnia w kolorze Pantone 2020 - Classic Blue

Specjaliści z Instytutu Pantone uznali, że w 2020 roku towarzyszyć nam będzie kolor Classic Blue – odcień koloru niebieskiego, który przypomina wygląd nieba po zmierzchu. Barwa ta będzie królować zarówno w świecie mody, sztuki, jak i w aranżacjach wnętrz. Zainspiruj się kilkoma pomysłami na to, jak wykorzystać kolor Classic Blue we własnej sypialni!

Jak interpretować kolor Classic Blue?

Kolor Classic Blue został wybrany w odpowiedzi na nadejście nowej epoki. Barwa ta jest wyrazista, głęboka, kojarzy się z czymś pewnym, wprowadza spokój, ułatwia zebranie myśli. Nie bez powodu kolor Classic Blue wygląda jak wieczorne niebo, które wydaje się bezkresne. Podobnie nieograniczona ma być nasza wyobraźnia w podsuwaniu coraz to ciekawszych pomysłów na życie i na aranżację wymarzonej sypialni.

Stonowana sypialnia z wykorzystaniem koloru Classic Blue

Jeśli pragniemy w swojej sypialni stworzyć środowisko sprzyjające relaksowi, warto sięgnąć po kolor Classic Blue. Jego czysty, głęboki odcień pomoże szybciej zapaść w kojący sen. Czemu by więc nie zanurzyć się w kolorze Classic Blue, niczym w ocenie, zaraz po wejściu do łóżka? W tym celu warto dobrać pościel w ciemnoniebieskim kolorze. Oprócz tego świetnym pomysłem jest zakup łóżka, którego korpus i wezgłowie są obite granatową tapicerką.

 

Stylowe łóżko przeznaczone do błogiego wypoczynku nie obejdzie się bez odpowiedniego materaca, bo to przecież na nim będziemy śnić o nocnym niebie. Jeśli wypoczynek ma być najbardziej komfortowy, powinniśmy się zdecydować na materace wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak siedem stref twardości, duża ilość sprężyn czy antybakteryjne pokrowce. Dzięki temu zadbamy zarówno o wysoką jakość naszego relaksu, jak i o prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu.

W klasycznej lub nowoczesnej sypialni, gdzie łóżko jest utrzymane w kolorze Classic Blue, powinny pojawić się inne ponadczasowe barwy typu biel, szarość i beże. Przykładowo mogą to być białe poduszki pod głowę, szare ściany oraz beżowe fronty szaf na ubrania. Tak zaaranżowana sypialnia stanie się stylową przestrzenią ułatwiającą odpoczynek i medytację.

Sypialnia urządzona w stylu glamour z dodatkiem koloru Classic Blue

Sypialnia kojarzy się nie tylko z wyciszeniem – to także pomieszczenie związane z wieloma intensywnymi emocjami. Jeśli pragniemy odzwierciedlić to bogactwo wrażeń w wystroju wnętrza, swoją sypialnię możemy urządzić w stylu glamour. Polega on na łączeniu ze sobą różnorodnych tekstur, nasyconych kolorów i wypełnieniu przestrzeni blaskiem.

W tym przypadku kolor Classic Blue będzie się efektownie prezentował w towarzystwie fioletu oraz różu. Przykładowo w dużej sypialni możemy postawić fotel z ozdobnym pikowaniem o ciemnoniebieskim wybarwieniu.

 

Dopełnieniem sypialni zaprojektowanej w stylu glamour jest odpowiednie oświetlenie, które powinno roztaczać blask nie tylko poprzez moc żarówek, ale i niebanalny design. Tutaj nie ma pozwolenia na zachowawczość. Na tle nasyconego koloru Classic Blue świetnie będą wyglądać kryształowe żyrandole oraz złote lampy.

 

Kolor Classic Blue w sypialni pełnej kontrastów

Najmodniejszy kolor 2020 roku ma nas zachęcić do myślenia poza schematami. Wobec tego warto odważyć się pomyśleć, jak Classic Blue będzie się prezentował w zestawieniu z jego kolorystycznymi przeciwieństwami – żółtym oraz pomarańczowym. Kompozycje tego typu zdecydowanie ożywią wnętrze naszej sypialni, przez co pojawi się w nim więcej pozytywnych wibracji. Jeśli czujemy opory przed przeprowadzeniem takiej rewolucji, możemy zacząć ją robić małymi krokami, np. dywan z pomarańczowym wzorem zestawić z granatową pufą albo fotel o musztardowej barwie ustawić na tle ciemnoniebieskich zasłon.