Twoja broda się nie układa? Poznaj 3 skuteczne sposoby jak ją ujarzmić!

Twoja broda się nie układa? Poznaj 3 skuteczne sposoby jak ją ujarzmić!

​Niektórzy mężczyźni po próbie zapuszczania brody, szybko sięgają po maszynkę i ją likwidują, bowiem mają wyjątkowo „trudny” zarost. Kręci się czy odwija w różnych kierunkach, a użycie kosmetyków pomaga jedynie na krótko. Jak poradzić sobie z nieujarzmioną brodą? Poznaj 3 skuteczne sposoby! 

Dlaczego Twoja broda się nie układa?

Może być kilka przyczyn, dlaczego twoja broda nie chce się układać. Być może nie pielęgnujesz jej w odpowiedni sposób, nie stosujesz dedykowanych kosmetyków do brody, które ułatwiają jej układanie i stylizowanie. Może Twoja broda jest narażona na przesuszenie i liczne zanieczyszczenia, to znaczy po umyciu nie zabezpieczasz jej dodatkowo przed wnikaniem szkodliwych substancji, choćby nikotyny. Przyczyną może być też to, że bardzo często pocierasz swoją brodę czy po prostu się nią bawisz, a tego żadna broda nie lubi, ani krótka ani długa. Zatem musisz wyzbyć się złych nawyków i postawić na skuteczne sposoby, które sprawią, że Twoja broda będzie prezentować się świetnie.   

Sposób nr 1: postaw na odpowiedni trymer do brody

Na samym początku warto zająć się brodą krótką czy też bokami brody. Na pewno musisz zainwestować w odpowiedni trymer, który umożliwi Ci cieniowanie brody. Uzyskasz bardziej schludny efekt, a Twoja broda będzie się lepiej układała. Bardzo często mężczyźni nie zwracają uwagi na wyrównywanie boków brody, czy linii granicznej, a to duży błąd. Można wszak znaleźć takie narzędzia jak linijka do brody, która znacznie ułatwia taką pracę i sprawia, że broda jest idealnie przycięta po bokach i żaden włosek nie odstaje.       

Sposób nr 2: kosmetyki do brody i regularne czesanie brody

Oczywiście włosy mogą być niesforne nie tylko przy granicy brody z gładką skórą, ale również na samej brodzie, a wtedy koniecznie musisz zainwestować w odpowiednie kosmetyki. Kliknij LINK do kosmetyków Angry Beards. Wśród nich znajdziesz niezwykle przydatne produkty. Balsam do brody lub olejek pomoże Ci odpowiednio nawilżyć brodę. Oczywiście sięgnij również po szampon do brody z tej samej linii. Po nałożeniu olejku niezbędne jest jego wtarcie w skórę. Jak to zrobić aby nie uszkodzić zarostu? Tu z pomocą przychodzi kartacz do brody, który znajdziesz wśród akcesoriów Angry Beards. Jeśli twoja broda jest dłuższa, jej plątaniu zapobiegać będzie grzebień do brody. Regularne czesanie ma duże znaczenie. Oczywiście to może nie wyeliminować sterczących włosków. Te ujarzmisz przy użyciu wosku do brody i wąsów tego samego producenta. Możesz sięgnąć także po roller do brody. Pomoże Ci osiągnąć pożądany kształt brody, a także ją zagęścić. Wyposażony jest w mikroigiełki, które pobudzają cebulki włosowe i poprawiają krążenie krwi.        

Sposób nr 3: prostowanie brody

Już wiesz, jak dbać o swoją brodę na co dzień. Teraz pora na ostatni element, który dopełni dzieła. Gdy nie jesteś zadowolony z wyglądu swojej brody, bo włosy lekko się kręcą, to możesz skorzystać z wyjątkowego gadżetu, jakim jest prostownica do brody. Boisz się, że wysoka temperatura zniszczy całkowicie Twoją brodę? Nie ma takiej obawy, bowiem do prostownicy dołączone są specjalny produkt, wśród kosmetyków męskich Angry Beards, a dokładnie balsam Heat Protector. Nakładasz go na suchą brodę, ustawiasz pożądaną temperaturę w zakresie od 120 do 220 zł i przystępujesz do prostowania. Co ważne, jest to niezwykle proste, bowiem prostownica nie ma klasycznych płytek, a końcówkę przypominającą szczotkę. To znacznie ułatwia Ci pracę, no i nie musisz podbierać prostownicy swojej partnerce. Jednocześnie nie narażasz swojej brody na zniszczenie przez zbyt wysoką temperaturę. 

Pamiętaj, że codzienne mycie i pielęgnowanie brody sprawi, że Twoje włosy na brodzie staną się bardziej ujarzmione i wręcz będą domagać się tej pielęgnacji. Wszystkie sposoby nie są bardzo czasochłonne, zajmą Ci nie więcej niż kilkanaście minut, łącznie z trymowaniem brody. Oczywiście nieco dłużej będzie, gdy masz kozią bródkę, a pozostałą część twarzy golisz w tradycyjny sposób, maszynką lub brzytwą. Sięgnij po kosmetyki męskie Angry Beards i ciesz się ujarzmioną brodą, która doskonale się prezentuje.

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl