Urządzenia wielofunkcyjne – hit czy kit?

Urządzenia wielofunkcyjne – hit czy kit?

Wielofunkcyjność bywa atutem, ale też mankamentem. Czy urządzenie, które pełni wiele ról może być dobre w każdej z nich? Czy warto sięgać po sprzęty tego typu i jak je wybierać?

Kilka funkcji w jednym urządzeniu – zalety takiego rozwiązania

Trudno nie dostrzec oczywistych atutów urządzeń wielofunkcyjnych. To rozwiązania, które pozwalają ograniczyć liczbę użytkowanych sprzętów, a tym samym sprawiają, że użytkowane urządzenia nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Wielofunkcyjne sprzęty ułatwiają pracę i codzienne obowiązki. Kupując jedno urządzenie wielofunkcyjne, zyskujemy dostęp do jego wielu zastosowań, a to ułatwia różnorodne działania. Jest to również oszczędność finansowa, bo na ogół zakup jednego sprzętu wielofunkcyjnego jest tańsze niż kupno każdego z urządzeń oddzielnie.

Urządzenia wielofunkcyjne – mankamenty takiego rozwiązania

Przeciwnicy urządzeń wielofunkcyjnych uważają, że jeśli coś nadaje się do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. To twierdzenie nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, ale urządzenia wielofunkcyjne faktycznie mogą sprawować się nieco gorzej niż oddzielne sprzęty.

Świetnym przykładem są wielofunkcyjne urządzenia biurowe, które mogą drukować, skanować i kserować dokumenty. Teoretycznie ich funkcjonalność jest rewelacyjna, ale w praktyce urządzenia te działają dość wolno, a gdy wykonujemy na nich jedną operację, uniemożliwiamy równoczesne użytkowanie innych funkcji, co nie miałoby miejsca, gdybyśmy dysponowali oddzielnymi sprzętami do każdego z wymienionych działań.

Jakie urządzenia wielofunkcyjne są godne uwagi?

W sprzedaży nie brak licznych sprzętów wielofunkcyjnych. Urządzenia, które są szczególnie popularne w tej kategorii to:

  • Pralko-suszarka – to rozwiązanie, które jest popularne szczególnie w mniejszych domach i mieszkaniach, w których trudno byłoby zmieścić zarówno pralkę, jak i suszarkę automatyczną. Połączenie tych dwóch urządzeń w jedną całość jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które preferują suszenie automatyczne. Pralko-suszarki to zróżnicowana grupa urządzeń, dlatego przy zakupie warto korzystać z odpowiednich poradników. https://www.morele.net/wiadomosc/pralko-suszarka-jak-wybrac-czy-warto-jaka-najlepsza/1062/
  • Opiekacz do kanapek z funkcją grilla i gofrownicy – niewielkie urządzenie kuchenne, które stwarza ogrom możliwości kulinarnych. Opiekacz jest kompaktowy i niedrogi, a wymienne płytki pozwalają zamienić go w gofrownicę oraz elektryczny grill. To świetny wybór do małej kuchni oraz do zastosowań rekreacyjnych (na przykład na działce).
  • Piekarnik z funkcją mikrofali – coraz popularniejsze rozwiązanie do małych kuchni. Zamiast kupować dwa oddzielne urządzenia, można postawić na jedno o szerokiej funkcjonalności. W piekarniku tego typu można zarówno upiec ciasto, jak i błyskawicznie odgrzać pizzę na kolację.
  • Lodówko-zamrażarka – to sprzęt, który traktujemy jako coś oczywistego, a przecież to dwie połączone ze sobą funkcje, które mogłyby być zrealizowane przy pomocy dwóch oddzielnych urządzeń. Lodówko-zamrażarki sprawdzają się jednak na tyle dobrze, że mało kto zastanawia się nad zakupem osobnych urządzeń.
  • Odkurzacz piorący – to zarówno odkurzacz, jak i sprzęt do czyszczenia tapicerki, dywanów i wykładzin. Model bezworkowy działa wyłącznie na mokro, ale w sprzedaży można znaleźć również odkurzacze piorące z workiem, które można użytkować także na sucho. Odkurzacz piorący pomaga doskonale doczyszczać powierzchnię dywanów, wykładzin i tapicerki i jest wskazany do użytkowania w domach, w których mieszkają alergicy. By być zadowolonym z urządzenia tego typu, należy dobrać je na podstawie przemyślanych kryteriów. Pomocny w tym zadaniu będzie profesjonalny poradnik zakupowy. https://www.morele.net/wiadomosc/odkurzacz-pioracy-i-wodny-jak-wybrac-jaki-najlepszy/1043/
  • Prostownica do włosów z funkcją karbowania – kolejne urządzenie, które cieszy się dość dużą popularnością, a łączy w sobie dwie różne funkcje. Za pomocą sprzętu tego typu można wygładzić fryzurę lub nadać jej fantazyjny, karbowany kształt.

Urządzenia wielofunkcyjne to rozwiązania, które bardzo dobrze sprawdzają się w wielu sytuacjach – pozwalają zaoszczędzić miejsce i pieniądze, gdyż są kompaktowe i kosztują mniej niż kupno oddzielnych sprzętów o tej samej funkcjonalności.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl