Zalety i wady Thermomixa, które musisz znać

Zalety i wady Thermomixa, które musisz znać

Wielokrotnie mówię z takim entuzjazmem i emocjami o wszystkim, co możemy zrobić z Thermomixem, że są tacy, którzy mogą pomyśleć, że jest to robot, który robi wszystko za ciebie w kuchni i w magiczny sposób przechodzisz od niewiedzy jak usmażyć jajko do bycia domowym szefem kuchni.

Mark Pooch-Pey, który jest odpowiedzialny za kuchnię Fundacji Alicia, powiedział kiedyś, że thermomix jest bardzo praktyczny dla tych, którzy nie wiedzą jak gotować lub nie mają czasu na gotowanie i powiedział, że bardzo często można znaleźć thermomix w kuchni wielkich restauracji i szefów kuchni - "Mieliśmy kilka w El Bulli" - Używaliśmy ich do osiągnięcia tej prawie idealnej cienkości mielenia i punktu emulsji śmietany, czego nie można osiągnąć za pomocą innych robotów, przy czym ręczne wykonanie tego to duża praca" - dodał. Wiadomo, że Termomix - to drogie urządzenie. Dlatego wiele firm próbuje stworzyć własny odpowiedznik, jak na przykład Lidlomix.

Co to jest thermomix?

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czym jest Thermomix, to jest to robot kuchenny z wieloma funkcjami. Jeden z najbardziej kompletnych na rynku. Z Thermomixem możesz przygotować pełne posiłki, chleby, słodycze, lody i w zasadzie wszystko, co chcesz - są tacy, którzy nawet robią  mydło, to nie jest to, do czego został zaprojektowany, ale co pokazuje nie tylko jego wszechstronność, ale także wyobraźnię i ogromną społeczność, która za nim stoi - na Facebooku możemy znaleźć grupy poświęcone wyłącznie przepisom na prawdziwe jedzenie z Thermomixa, które mają dziesiątki tysięcy członków.

Jakie funkcje posiada Thermomix?

Każdy model ma zestaw dodatkowych funkcji w porównaniu do swojego poprzednika, ja omówię TM6.

 • Mieszanie - Idealny do wyrabiania ciasta, ciastek, jogurtu.
 • Gotowanie na parze - Dzięki varome, akcesorium, które znajduje się w zestawie i ma dużą pojemność, jest szeroko stosowany do lekkiego gotowania.
 • Rozdrabnianie - posiada mocny silnik i niezrównaną konstrukcję oraz wysokiej jakości ostrza, możesz nawet zmielić kawę za pomocą Thermomixa.
 • Waży - Zawiera precyzyjną wagę, dzięki czemu można dodawać składniki i ważyć je zgodnie z podanymi przepisami.
 • Usuwa - Podczas gotowania, Thermomix przesuwa jedzenie bez Twojej ingerencji i z prędkością, którą ustawiłeś, więc nie musisz być przy nim, podczas gdy Thermomix wykonuje swoją pracę, zapewniając równomierne gotowanie i unikając słynnego "przypaliłem moje jedzenie, bo byłem tym zajęty".
 • Mielenie - podałam już kawę, ale możesz zrobić mąkę zbożową, zmielić lód, a nawet tekstury uzyskane dla ich delikatności, jak Panko.
 • Emulguje - i tu muszę się wstrzymać, to moja ulubiona cecha, uwielbiam jak zostają kremy, majonezy, dressingi i wszystko co wymaga precyzji.
 • kuchnia - Bo o to nam chodzi, dobre na to i na wszystko, co wam mówiłem, ale Thermomix gotuje na różne sposoby: dusi, gotuje na parze, gotuje, a nawet pozwala na gotowanie zimnych potraw lub potraw gotowanych w multicookerze.
 • Ciepło - Jeśli gotujesz, to oczywiście robi się gorąco, ale musimy podkreślić precyzyjną kontrolę temperatury, jaką mamy z Thermomixem, co pozwala nam zaoszczędzić czas i energię.
 • Amasa - Możesz dostać każdy rodzaj ciasta na chleb, ciasteczka lub cokolwiek, co wymaga wyrabiania, pizza? nie ma problemu, w kilka minut ciasto będzie gotowe.
 • Mycie wstępne - Thermomix TM6 posiada tryb mycia wstępnego, który eliminuje żmudną pracę związaną z czyszczeniem robota po zakończeniu gotowania.
 • Czajnik - W tym trybie można podgrzać wodę do żądanej temperatury, a Thermomix poinformuje o jej osiągnięciu sygnałem dźwiękowym.
 • Slow Cooking - gotowanie potraw w umiarkowanie niskiej temperaturze, dzięki czemu potrawy zachowują wszystkie swoje walory smakowe, mięso jest miękkie, soczyste i zdatne do spożycia.
 • Into the void - Kolejna nowość, gotowanie sous vide w celu zachowania właściwości organoleptycznych żywności, jest szeroko stosowana w połączeniu z powolnym gotowaniem.
 • Enzym - Tak, nowy thermomix pozwala żywności do fermentacji, można zrobić własny jogurt, a dlaczego nie, ser. Możesz zrobić własne ciasto na prawdziwy chleb na zakwasie. I do tego dodajemy, że można dodać książki z przepisami lub, jeszcze lepiej, połączyć się z Internetem i śledzić zarządzane przepisy.

Jak widzimy, Thermomix zastępuje wiele naczyń, które zwykle mamy w kuchni: maszynkę do mięsa, blender, mikser, garnki, patelnię, parowar, urządzenie do gotowania ryżu, mikser, wagę i przestańmy mówić, że nie jestem i nie będę sprzedawała Thermomixa, chcę, żebyście sami wiedzieli z pierwszej ręki, co Thermomix robi, a czego nie robi....

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl