Wrastające paznokcie w Poznaniu - udaj się do gabinetu podologicznego

Wrastające paznokcie w Poznaniu - udaj się do gabinetu podologicznego

Wrastające paznokcie to problem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. W dodatku jest bardzo bolesny i uciążliwy. Jak wiadomo, o wiele lepiej jest zapobiegać, niż przez wiele miesięcy leczyć się w gabinecie podologicznym.

A kiedy udać się do podologa?

Jak najszybciej! To znaczy, jak tylko poczujesz jakieś kłucie lub ból w stopie, to powinieneś to skonsultować ze specjalistą. Dolegliwości bólowe przy wrastających paznokciach mogą być bardzo silne. Ból może Ci dokuczać coraz mocniej, dlatego gdy tylko zauważysz problem, zapisz się na wizytę kontrolną. W Poznaniu polecamy szczególnie gabinet Anmedica – Wielkopolskie Centrum Zdrowych Stóp.

Jak zapobiegać powstawaniu wrastających paznokci?

Żeby zapobiec powstawaniu schorzeń stóp, już teraz warto zainteresować się, jak prawidłowo powinieneś  pielęgnować stopy, a w szczególności obcinać paznokcie, bo to jest właśnie podstawowa przyczyna wrastających paznokci. Odpowiedniej pielęgnacji stóp i obcinania paznokci powinno się uczyć już na początku drogi, najlepiej w przedszkolu. W gabinecie podologicznym otrzymasz odpowiednie informacje na ten temat.

Zbyt ciasne obuwie to wróg paznokci u stóp

Możesz sobie zaszkodzić również noszeniem zbyt ciasnego obuwia. To, że buty są ładne nie oznacza wcale, że są dobre. Nigdy nie kupuj butów za małych lub z wąskim przodem, który będzie uciskał paznokcie. Ten apel kierujemy zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Nie tylko szpilki są zagrożeniem dla Twoich stóp. Ale również za duże buty, na przykład sportowe, czy narciarskie. Wtedy stopa niepotrzebnie przemieszcza się w bucie i powoduje uderzanie palcami o buty.

Uprawiasz sport w Poznaniu? Zadbaj o zdrowie swoich stóp!

 Również przy grze w piłkę najważniejszy jest dobór odpowiedniego obuwia, aby zapobiegać wrastającym paznokciom. Co jeszcze? Poza zbyt ciasnym obuwie i nieprawidłowym obcinaniem paznokci, wrastające paznokcie mogą mieć również następujące przyczyny:

  • predyspozycje genetyczne,
  • budowa i kształt płytki paznokciowej,
  • budowa i kształt wału paznokciowego,
  • wady stóp oraz waga ciała.

Co można zrobić, aby zapobiec tej dolegliwości?

Najważniejsza jest właściwa pielęgnacja i prawidłowe obcinanie paznokci. Pamiętaj również o noszeniu odpowiedniego obuwia i odwiedzaniu gabinetów podologicznych w Poznaniu, na przykład tego: www.poznan-podolog.com.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl

Warto zobaczyć