Jak poprawnie nakładać maseczkę na twarz?

Jak poprawnie nakładać maseczkę na twarz?

Maseczki mogą mieć doskonały wpływ na kondycję naszej cery. Niestety wielokrotnie panie używają ich nie tak, jak powinny. Ich nieumiejętne nakładanie zmniejsza skuteczność. Inaczej też nakładana będzie maska czysta glinka (a więc brudząca), a inaczej nawilżająca, która się wchłania i nie ma potrzeby zmywania jej z twarzy.

Maseczki mogą nieść wiele pożytku i wielokrotnie zastąpić drogie zabiegi u kosmetyczki. Odpowiednio nałożone i dobrane są świetnym domowym zabiegiem, który może nawilżyć skórę, oczyścić (np. maska czysta glinka, która nieco brudzi, ale świetnie działa), zmniejszyć pory (np. peel off). Jej rodzajów jest całkiem sporo, więc każda kobieta – oraz mężczyzna, jeśli takowe zbiegi stosuje – znajdzie coś dla siebie.

Jak często nakładać maseczkę na twarz?

Aby maseczka przynosiła pożądane efekty, musi być stosowana regularnie. Jednorazowe zaaplikowanie kosmetyku na niewiele się zda. Korzystanie z jego właściwości raz na kilka miesięcy raczej też nie wpłynie zbytnio na kondycję naszej skóry. Eksperci zalecają więc, by maseczka była nakładana na twarz minimum raz w tygodniu. Producenci niektórych preparatów zachęcają do robienia takich zabiegów nawet do 3 razy w tygodniu.

Jak poprawnie nakładać maseczkę na twarz?

O czym trzeba pamiętać?

Stosując maseczki, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim dobieramy je odpowiednio do potrzeb swojej twarzy. Przykładowo maska czysta glinka rewelacyjnie oczyści twarz, więc powinny po nią sięgać przede wszystkim osoby chcące usunąć nadmiar sebum czy zredukować niedoskonałości, z kolei do cery suchej konieczny jest kosmetyk silnie nawilżający. Zanim więc wybierzemy najlepszy produkt, musimy jasno odpowiedzieć sobie na pytanie – czego od niego oczekujemy?

Maska czysta glinka – jak ją nałożyć?

Maska czysta glinka to seria kolorowych kosmetyków, które można dobrać do różnych rodzajów cery. Wystarczy 10 minut, by zyskać zamierzony efekt. Przez cały tydzień na naszej twarzy gromadzi się wiele zabrudzeń, kurzu, martwego naskórka. Do tego zmęczenie, niedokładny demakijaż, dym papierosowy. To wszystko nie wpływa dobrze na naszą skórę. Dlatego eksperci L'Oreal wyselekcjonowali 3 mineralne glinki, dzięki czemu udało im się stworzyć niezwykle skuteczną, kremową formułę produktu. Panie i panowie mogą sięgnąć po czarną maseczkę detoksująco-rozświetlającą, zieloną – oczyszczająco-matującą oraz różową – złuszczająco-wygładzającą.

Kosmetyk nakładamy na umytą i oczyszczoną skórę twarzy. Możemy w tym celu użyć pędzelka lub zrobić to opuszkami palców. Omijamy okolice oczu i ust. Warto też podpiąć włosy, jeśli opadają na twarz, by ich nie ubrudzić. Maska czysta glinka pozostaje na naszej twarzy przez 10 minut, po czym delikatnie zmywamy ją letnią wodą. Zabieg warto stosować regularnie co kilka dni. Efekty są zauważalne już po pierwszym użyciu, aczkolwiek regularne stosowanie maseczek zagwarantuje zdrowo wyglądającą, oczyszczoną i promienną skórę na długi czas.

 

Materiał zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl