Szukasz pracy z dobrymi zarobkami? Sprawdź jak wygląda praca opiekunek osób starszych w Niemczech.

Szukasz pracy z dobrymi zarobkami? Sprawdź jak wygląda praca opiekunek osób starszych w Niemczech.

​Niedawna pandemia oraz stale rosnąca inflacja sprawiły, że wiele osób szuka pracy z lepszymi zarobkami. Przyczyny mogą być różne. Część z nas chce po prostu zabezpieczyć się na przyszłość lub na przykład pomóc młodszemu pokoleniu. Inni mogą mieć nad sobą widmo spłaty zobowiązań finansowych. Wysokie zainteresowanie odnotowuje branża opiekuńcza. Zawód opiekunki osób starszych to nie tylko atrakcyjne finanse, ale również stabilna i bezpieczna branża. Dowiedz się, jakie są realia pracy w opiece w Niemczech.

Wysokie wynagrodzenie od zaraz?

Znaczna część doświadczonych opiekunek osób starszych decyduje się na współpracę z agencją opiekuńczą. Są to firmy, które zajmują się rekrutacją opiekunek oraz organizowaniem wyjazdów do Niemiec. Dużym plusem agencji opiekuńczej jest niewątpliwie pomoc doświadczonych specjalistów. Pomagają oni opiekunkom dobrać zlecenie do ich możliwości i preferencji. Poszukując oferty każdej z opiekunek może zależeć na innych warunkach. Niektóre w nich potrzebują pracy w opiece od zaraz, inne chciałaby wyjechać w konkretnym terminie. Każda z Pań ma inne umiejętności, doświadczenia i wymagania przez co każdy przypadek wymaga indywidualnego doradztwa.

Uczciwe oferty pracy dla opiekunek seniora

Chcąc znaleźć pierwszą pracę w opiece osób starszych w Niemczech najlepiej szukać agencji, która zyskała już zaufanie innych opiekunek i opiekunów. Przykładem popularnej firmy jest Veritas Opieka - jeden z liderów w branży opiekuńczej. Przedsiębiorstwo zajmuje się rekrutacją opiekunek i kompleksową organizacją wyjazdów. W Veritas Opieka możesz liczyć na jedne z najwyższych zarobków na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa w tej firmie to średnio 1800 € netto miesięcznie. Dodatkowo firma przygotowała bogatą ofertę bonusów i premii, dzięki którym zarobisz jeszcze więcej. Na zleceniu nie płacisz także za zamieszkanie i wyżywienie, więc możesz zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Pracodawca gwarantuje opiekę doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia i infolinię w razie nagłych wypadków. Najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka sprawdzisz tutaj: Praca opieka Niemcy.

Artykuł partnera

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl