W sklepie czy online? Gdzie warto kupić rower?

W sklepie czy online? Gdzie warto kupić rower?

Rower to inwestycja na długie lata. Na co zwrócić uwagę, jak się przygotować? Sprawdź nasz przewodnik po zakupach!

Porównamy zakupy online i w sklepach stacjonarnych. Przyjrzymy się temu, co oznacza posiadanie taniego i dobrego roweru, czego unikać jak ognia i jak znaleźć dobry sklep rowerowy online!.

Rower można kupić w różnych miejscach:

 • W sklepie sportowym
 • W sklepie rowerowym
 • hipermarkecie
 • Na giełdzie
 • Allegro jest dostępne w Internecie, w sklepach rowerowych i w Internecie

Gdzie mogę kupić tani i dobry rower?

Zacznijmy od sklepów stacjonarnych. W większych miastach znajdziemy szeroki wybór sklepów: hipermarkety i giełdy, sklepy sportowe, sklepy rowerowe.

Nie będzie dla ciebie szokiem, gdy dowiesz się, że zakup roweru w hipermarkecie może być złym pomysłem. W tym przypadku niska cena może oznaczać produkt niskiej jakości, co z kolei zagraża bezpieczeństwu. Nie wspominając już o komforcie jazdy. Nie masz nawet dostępu do serwisu.

Aby w pełni to zrozumieć, trzeba wiedzieć, że producenci wysyłają swoje rowery w kartonowych pudełkach, które są następnie składane przez dystrybutora.

Twój nowy rower prawie na pewno będzie obsługiwany przez kogoś niewykwalifikowanego. Jakość początkowego montażu będzie miała duży wpływ na trwałość i osiągi roweru.

Zakup w hipermarkecie to pozornie tańsza opcja, która "zwróci się", gdy dojdzie do pierwszej awarii i trzeba będzie naprawić przedmiot. Odradzamy takie rozwiązanie. Jest mało prawdopodobne, że taki rower będzie bezpieczny, przyjemny i tani.

To samo tyczy się wymiany. W przypadku wymiany trudniej będzie jednak dochodzić swoich praw konsumenckich.

A co ze sklepami sportowymi?

Tutaj jest nieco lepiej, ale należy pamiętać, że sprzedawca, który miał pomóc w wyborze roweru, może zostać jutro przeniesiony do działu domowej siłowni lub alpinistyki. Często zdarza się, że pomimo najlepszych intencji, sprzedawca nie jest odpowiednio przeszkolony lub ma jedynie powierzchowną wiedzę na temat rowerów. Ma to na celu skłonienie klienta do zakupu produktu.

Lepiej jest odwiedzić sklep rowerowy i zobaczyć, jak powinien wyglądać.

Dobry sklep rowerowy będzie rozpoznawalny po szerokim wyborze i, co najważniejsze, po pracownikach. Będą oni posiadali wiedzę i pasję na temat rowerów, a także sami będą jeździć. Dobry sprzedawca uważnie wysłucha twoich potrzeb i poprowadzi cię w wyborze odpowiedniego roweru dla ciebie.

Sklep rowerowy

Jak jeszcze powinien wyglądać sklep rowerowy?

Profesjonalizm przejawia się w:

 • Wykwalifikowany personel
 • Własny warsztat / autoryzowany serwis
 • Szeroki asortyment produktów
 • Przejrzysta polityka gwarancyjna

Sklep musi posiadać warsztat montażowy, w którym specjaliści montują rowery do ekspozycji i sprawdzają je dla klientów. Technicy serwisowi ściśle współpracują ze sprzedawcami w celu utrzymania najnowszego asortymentu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że na miejscu otrzymasz odpowiedni rozmiar i regulację roweru.

Możesz targować się o prawie wszystko, nawet jeśli o tym nie wiesz! Dobre sklepy rowerowe są pro-klienckie i to one ustalają ceny (oczywiście do pewnego stopnia).

Zakupy online umożliwiają zakup roweru bez wychodzenia z domu.

Chcesz wiedzieć, jak kupić rower online?

Nie będziesz w stanie przetestować roweru przez Internet. Zakupy online mają tę wadę, że nie można przetestować roweru "na własnej skórze" ani się nim przejechać.
Dobre sklepy zrekompensują ci to w jakiś sposób.

Jak znaleźć dobry sklep rowerowy online?

 • Sprawdź referencje sprzedawcy (takie jak to, czy jest zarejestrowaną firmą lub jak długo działa).
 • Dowiedz się, co mówią klienci w Google, na Facebooku
 • Poproś znajomego entuzjastę rowerów o radę!
 • Sprawdź, czy sprzedawca ma sklep stacjonarny

Znalezienie godnego zaufania sprzedawcy to podstawa. Sklepy internetowe generują mniej kosztów niż stacjonarne, więc ceny mogą być niższe. Konkurencja oznacza lepsze oferty, ale należy uważać na oszustów.

Zadzwoń do sklepu internetowego i zapytaj, czy jest prowadzony przez profesjonalistów. Sprawdź sklep rowerowy online https://mocnerowery.pl/

Zapytaj o szczegóły przedmiotu, jeśli nie masz pewności. Transakcja odbywa się online, ale uczciwy sprzedawca odpowie na wszystkie pytania i udzieli porady. Ważne są również kwestie związane z wysyłką i gwarancją.

Producent nie udziela gwarancji, jeśli rower nie zostanie dostarczony w stanie zmontowanym.

Nie daj się zwieść, jeśli sprzedawca, którego wybrałeś, ignoruje ten temat i zasłania się świetną jakością produktów lub szybką dostawą zamówień... To bardzo ważne.

Uczciwy sprzedawca poinformuje o warunkach sprzedaży i gwarancji, a także o sposobie składania reklamacji.

Czas potrzebny na zwrot produktów może być również miarą uczciwości sprzedawcy. Czas ten waha się od 14 dni w przypadku najmniej godnych zaufania sklepów do 365 dni w przypadku najbardziej zaufanych.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl