Końcówki i głowice do kluczy dynamometrycznych

Końcówki i głowice do kluczy dynamometrycznych

Klucze dynamometryczne znajdują zastosowania w takich branżach jak górnictwo, przemysł wydobywczy, wulkanizacyjny, a także budowniczy oraz w każdym miejscu, gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego łączenia elementów za pomocą śrub. Istnieje wiele rodzajów końcówek i głowic do kluczy dynamometrycznych, dzięki którym możliwe jest dostosowanie momentu obrotowego do zapotrzebowania w danej chwili.

Grzechotki do kluczy dynamometrycznych

Grzechotki do kluczy dynamometrycznych to końcówki, które pozwalają na dokręcanie śrub tam, gdzie możliwe jest manipulowanie elementem na dość dużym obszarze. To często występująca w zestawach głowica, która jest wykorzystywana między innymi w zakładach wulkanizacyjnych. W zależności od momentu obrotowego, którego potrzebujemy do precyzyjnego dokręcenia danego elementu, wybieramy adekwatne wartości, dopasowane do danego urządzenia. Znajdziemy je w tabeli dołączonej do zestawu kluczy.

Oczkowe końcówki kluczy dynamometrycznych

Głowice oczkowe kluczy dynamometrycznych, są praktyczne ze względu na ilość dostępnych wielkości. Znajdują się one w zestawach z kluczami dość często, a kupujący cenią je za ich prostą budowę i niską awaryjność.

Płaskie końcówki kluczy dynamometrycznych

Końcówki i głowice kluczy dynamometrycznych (na przykład te ze sklepu dynamometryczne.pl)  mają maksymalnie usprawnić pracę, pozwalając na precyzyjne łączenie końcówek różnych materiałów. Dzieje się tak również wtedy, kiedy trzeba połączyć elementy w miejscu, gdzie pole manewru jest dość zawężone. Wówczas dochodzi do konieczności użycia płaskich końcówek kluczy dynamometrycznych. Dzięki temu możesz podejść do śruby z boku i nie musisz martwić się o to, że zostanie ona niewłaściwie dokręcona.

Ilość końcówek w zestawie z kluczem dynamometrycznym

W zależności od tego, czy potrzebujesz klucza do użytku profesjonalnego, czy raczej domowego, zdecyduj się na zestaw z taką ilością końcówek, by każda z nich znalazła swoje zastosowanie. Nie warto kupować profesjonalnego, złożonego zestawu do użytku domowego. Zastanów się, ilu kluczy tak naprawdę potrzebujesz, do czego chcesz ich używać i jak często będziesz to robić. Dopiero wtedy rozejrzyj się za zestawem, złożonym z odpowiedniej dla Ciebie ilości głowic. Staraj się nie kupować narzędzi „na wszelki wypadek” – psują się również te, które nie są używane!

Wymiana końcówek klucza dynamometrycznego

W zależności od rodzaju klucza, wymiana jego końcówki może być mniej lub bardziej złożona. Wiedz, że nie istnieje jedna, uniwersalna instrukcja, jak to robić. Zawsze dokładnie czytaj instrukcje i sprawdzaj narzędzie, zanim przystąpisz do pracy. Dzięki temu ustrzeżesz się przed wypadkiem przy pracy oraz uszkodzeniu sprzętu.

Nasza firma, dynamometryczne.pl,  ma w swojej ofercie bogaty wybór kluczy dynamometrycznych. Dysponujemy również asortymentem uzupełniającym, który poszerza zakres zastosowania kluczy dynamometrycznych. Dzięki temu można pracować nimi jeszcze dokładniej i bardziej wydajnie.

Zamówienia na każde z narzędzi możecie Państwo składać telefonicznie, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego. Umożliwiamy dostarczenie przesyłki kurierem, jak również własnym transportem. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Aktualne numery znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.  Jeśli chcą Państwo spotkać się z nami osobiście, czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 17:00 oraz w soboty w godzinach 9:00–13:00. Dane adresowe oraz wskazówki dojazdu, znajdą Państwo na wcześniej wspomnianej stronie internetowej.

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl

Warto zobaczyć