Kontenery biurowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Kontenery biurowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Wszyscy doskonale wiemy jakie są dzisiaj ceny nieruchomości. Na kupno, a czasami nawet wynajem biura dla pracowników nie stać każdego przedsiębiorcy. Z myślą o takich sytuacjach, albo po prostu o biznesmenach, którzy szukają budżetowych rozwiązań, zostały stworzone kontenery biurowe. Zbudowanie własnego budynku biurowego, to przecież ogromna inwestycja, na którą mogą pozwolić sobie tylko duże, bogate firmy. Wynajem też bywa problematyczny, przede wszystkim w centrach dużych miast, gdzie ceny potrafią sięgać niebotycznych granic. W tym artykule zastanowimy się nad tym czym są kontenery biurowe - alternatywa dla klasycznych, stacjonarnych biur.

Przede wszystkim wyjaśnijmy czym jest kontener biurowy, ponieważ nie jest to jeszcze tak popularne zjawisko w Polsce, co w innych miejscach na świecie. Kontener biurowy to mobilny budynek, który w łatwy sposób można złożyć i rozłożyć i prowadzić w nim działania zarządcze, biurowe, administracyjne. Z tego rozwiązania najczęściej korzysta się na placach budowy, żeby móc wykonywać “papierkową pracę”, ale jednocześnie być obecnym przy pracy swoich pracowników i nadzorować wykonywaną robotę. Z kontenerów biurowych korzystają przede wszystkim deweloperzy, ale coraz częściej, małe kontenery dla kilku osób, wynajmą też prywatni inwestorzy, na mniejszych, ale ważnych budowach.

Najważniejszą zaletą, docenianą przez właścicieli budowy, deweloperów i pracowników administracji jest krótki czas potrzebny na zainstalowanie takiego kontenera. Żyjemy w czasach, gdzie mobilność i krótki czas wykonanej pracy są podstawą skutecznych inwestycji. Postawienie kontenera budowlanego może być kwestią dosłownie kilku dni - tylko tyle wystarczy, by postawić w pełni funkcjonalne, wygodne i nowoczesne biuro.

Drugą zaletą kontenerów biurowych jest ich łatwość w dopasowaniu do potrzeb klienta. Kontenery można prosto i bezproblemowo dopasować do konkretnych oczekiwań klienta i zainstalować w nich takie elementy, jakie akurat są wymagane i potrzebne. Można wybierać między oknem z roletą antywłamaniową, grzejnikiem i instalacją elektryczną, pełnym oświetleniem, meblami biurowymi, meblami bhp, łóżkami i pełnym wyposażeniem mieszkalnym czy klimatyzacją. To, jak urządzone będzie mobilne biuro jest w pełni zależne od Ciebie.

Warto wiedzieć, że kontener biurowy nie musi zostać zakupiony, można go też z powodzeniem wypożyczyć. Na rynku istnieją firmy, które świadczą usługi wynajmu kontenerów - jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla tych deweloperów, którzy nie przewidują więcej niż jednej budowy, w danym roku albo w ogóle. Wiąże się to także z niższymi kosztami. Oczywiście cena za miesiąc będzie wyższa niż kupno kontenera biurowego na długie lata, ale będzie niższa niż wynajem regularnego biura w dogodnej lokalizacji. Nie zapomnijmy też, że można w pełni dopasować taki kontener do swoich potrzeb. 

Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem lub kupnem kontenera biurowego, możesz skontaktować się ze specjalistami z wctron.pl. Nie ma nic ważniejszego niż dobre zrozumienie klienta i jego potrzeb, dlatego przed podjęciem decyzji o kontenerze biurowym, dobrze jest uzgodnić wszystkie szczegóły z profesjonalną firmą, z pełnym wachlarzem usług i produktów przenośnych (kontenery biurowe, sanitarne itp.). 

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl