Wybór pościeli do łóżeczka niemowlaka

Wybór pościeli do łóżeczka niemowlaka

Wyposażenie pokoiku niemowlaka to bardzo ważny element pielęgnacji i wychowywania dziecka. Podstawowy asortyment związany z wyprawką powinien być przemyślany i dopasowany do potrzeb i możliwości zarówno rodziców, jak i maluchów. Jak skompletować odpowiednie produkty?

Wybór pościeli dla dzieci

Czym kierować się przy ich wyborze? Jak dobrać pościel dziecięcą? Jakie cechy powinna mieć dobra pościel? Kompletowanie wyposażenia należącego do wyprawki dziecięcej, uzależnione jest od wielu czynników. Do głównych wariantów zaliczają się m.in. wymagania rodziców, zapotrzebowanie niemowlaka, stan zdrowia dziecka, jak również możliwości finansowe opiekunów. Wśród najbardziej pożądanych akcesoriów znajdują się: fotelik do samochodu, środki pielęgnacji, akcesoria do kąpieli, pampersy, ubranka, łóżeczko i akcesoria w nim znajdujące się. wśród produktów dla niemowląt znajduje się również wiele nowości, które znacznie ułatwiają opiekę nad dzieckiem, jak również sprawiają, iż pielęgnacja staje się prostsza i bezpieczniejsza.

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka

Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest pościel do łóżeczka dla niemowlaka. Jaka ona powinna być? Czym kierować się przy jej wyborze? Pościel dziecięca jest produktem, który ma zapewniać wygodę oraz ciepłotę ciała podczas odpoczynku. Jej właściwości maja korzystny wpływ na organizm dziecka, jak również zapewniają spokój i odprężenie. Materiał, z którego wykonany jest produkt powinien być przyjemny w dotyku, miękki oraz nie może powodować podrażnień i alergii.

Wybór kołdry oraz poduszki

Czym kierować się podczas wyboru odpowiednej kołdry czy poduszki? Jakie akcesoria będą najbardziej odpowiednie? Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim znajomością parametrów, a także praktycznym ich wykorzystaniem. Wśród najpopularniejszych cech uwzględnianych podczas kupna pościeli są:

- rozmiar - dobierany w zależności od wielkości łóżeczka, a także rozmiarów dziecka. Popularne rozmiary pościeli to  75x75cm, 90x120 cm oraz 100x135 cm. Największe pościele mogą posłużyć dziecku nawet do 3 roku życia i być używane zarówno w łóżeczku ze szczebelkami, jak i przy normalnym stelażu.

- kolor i wzór pościeli - choć jest do sprawa drugorzędna, to nadal bardzo ważna. Wielu rodziców pragnie, aby pościel komponowała się z wnętrzem pokoju, a także uzupełniała wystrój całego pokoiku dziecięcego. Wzór i motyw na pościeli zapewnia również relaks dziecku. Starsze maluchy częściej z chęcią zasypiają w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów lub zwierzątek nadrukowanych na materiale.

- materiał wykonania - miły w dotyku, pozbawiony grubych i widocznych szwów. Możliwość wyboru pościeli satynowej, bawełnianej czy pościeli z kory. Materiał powinien przepuszczać powietrze, jak również zapewniać odpowiednią izolację cieplną.

- wypełnienie kołdry i poduszki - syntetyczne, puchowe, wełniane -w zależności od preferencji i stanu zdrowia dziecka.

- ilość elementów i akcesoria dodatkowe.

Artykuł zewnętrzny

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl