Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Należy mieć świadomość, że w obliczu tragedii zdecydowana większość osób nie jest w stanie świadomie myśleć. Ludzi przerasta bowiem bardzo duża liczba spraw, z kolei organizacja pogrzebu staje się ogromnym wyzwaniem. Czym należy się sugerować wybierając zakład pogrzebowy? Jakie kwestie koniecznie trzeba uwzględnić?

Gdzie dokładnie znajduje się zakład pogrzebowy?

Warto zdawać sobie sprawę, że jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze zakładu pogrzebowego powinna być jego lokalizacja. Rekomendowane jest zatem wybieranie domów pogrzebowych znajdujących się w najbliższej okolicy. Zakład pogrzebowy Kraków powinien znajdować się blisko miejsca zamieszkania, cmentarza czy kościoła. Trzeba mieć świadomość, że zdecydowanie ułatwi to zorganizowanie całego pogrzebu, a także umożliwi na zaoszczędzenie na kosztach związanych z uroczystością.

W przypadku, gdy zgon nastąpił w zupełnie innej części kraju, rekomendowane jest zdecydowanie się na zakład pogrzebowy, który będzie miał w swojej ofercie przewóz zwłok. Warto wiedzieć, że nie wszystkie przedsiębiorstwa pogrzebowe gwarantują wspomniane usługi pogrzebowe. Nie wszyscy również mają świadomość, że zakład pogrzebowy w Krakowie powinien spełniać określone wymagania sanitarne, do których koniecznie należy zaliczyć posiadanie własnego pojazdu. Należy także wiedzieć, że samochód musi być właściwie oznakowany oraz posiadać w odpowiedni sposób zabezpieczone miejsce na trumnę. Z kolei wnętrze omawianego pojazdu powinno być dostosowane do bardzo prostej dezynfekcji.

Czy świadczy międzynarodowy przewóz zwłok?

Jeżeli bliska osoba zmarłaby za granicą rekomendowane jest zweryfikowanie czy dany dom pogrzebowy ma w swojej ofercie także międzynarodowy transport zwłok. Warto zdawać sobie sprawę, że poszczególne kraje lub regiony mogą mieć swoje własne procedury wewnętrzne. Ponadto załatwianie formalności będzie różniło się w zależności od okoliczności w jakich nastąpiła śmierć danej osoby. Może to być bowiem samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek, nagła śmierć czy zabójstwo.  Warto także dowiedzieć się czy dana firma pogrzebowa będzie współpracowała z zagranicznymi firmami ubezpieczeniowymi czy pogrzebowymi. Jest to bowiem bardzo istotne jeżeli chodzi o usprawnienie całego procesu. Należy również zweryfikować czy dana firma pogrzebowa będzie w posiadaniu specjalistycznego sprzętu. Ponadto zatrudnieni specjaliści nie powinni mieć większych problemów z wyjaśnieniem wątpliwości związanych z transportem zwłok z innego kraju. Trzeba zdawać sobie sprawę, że profesjonalna forma powinna również pomóc w załatwieniu wszystkich zarówno prawnych, jak i logistycznych kwestii.

Artykuł sponsorowany

Kontakt do redakcji:

E-mail: support@lira.net.pl